کد خبر: 1089745 A

رئیس جمعیت هلال احمر از مشارکت این جمعیت در اجرای انتخابات ریاست جمهوری با حضور ۱۴۰ هزار جوان داوطلب در شعب اخذ رای سراسر کشور و در قالب طرح «حامیان سلامت» به منظور ارائه توصیه‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا به رأی‌دهندگان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، طبق درخواست وزارت کشور، وظیفه حفظ و نظارت بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری به جمعیت هلال‌احمر واگذار شده است.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال‌احمر در جلسه شورای مدیران ستادی و استانی جمعیت هلال‌احمر که امروز ۲۴ خرداد برگزار شد، در خصوص حضور جوانان داوطلب هلال‌احمر پای صندوق‌های اخذ رأی سراسر کشور گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها، جوانان هلال‌احمر باید در مدت رأی‌گیری در شعب اخذ رأی سراسر کشور حاضر باشند.

همتی در ادامه گفت: در طرح «حامیان سلامت» در هر شعبه اخذ رأی حداقل دو نفر از جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر حضور دارند، با توجه به وجود حدود ۷۰ هزار شعبه اخذ رأی در کشور، ۱۴۰هزار جوان عضو جمعیت هلال‌احمر در این طرح حضور فعال خواهند داشت.

وی افزود: در این طرح، جوانان داوطلب هلال‌احمر با ارائه توصیه‌های بهداشتی به رأی‌دهندگان و نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، به پیشگیری از گسترش کرونا کمک می‌کنند.

همتی در خصوص واکسینه شدن جوانان عضو هلال‌احمر گفت: بر اساس مذاکرات انجام‌شده، جوانان هلال‌احمر نیز مانند دیگر افرادی که پای صندوق‌های رأی حضور دارند، واکسینه خواهند شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر  در پایان ضمن تقدیر از جوانان هلال‌احمری که در این طرح حضور خواهند یافت گفت: تنها وظیفه اعضای هلال‌احمر، نظارت بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی، ارائه توصیه‌های بهداشتی به رأی‌دهندگان، نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و در مواردی توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده است و جوانان هلال‌احمر به‌هیچ‌عنوان در مسائل داخلی شعبه مانند تعرفه نویسی، مهر کردن شناسنامه و ...دخالتی ندارند.

سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ایران حدود ۶۰۰ هزار عضو جوان دارد که در کانون‌های مختلف این سازمان در فعالیت‌های بشردوستانه، عام‌المنفعه و امدادی شرکت می‌کنند. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
رئیس جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر