کد خبر: 1089341 A

حسینی خبر داد:

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از پوشش ۸ هزار نفر از دانش‌آموزان استثنایی در ۶ حیطه دینی، اجتماعی، مهارتی، هنری، ادبی و ورزشی فعالیت‌های اوقات فراغت خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید جواد حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: دستورالعمل پایگاه‌های تابستانی اوقات فراغت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با رویکرد خانواده محور و آموزش مهارت‌های زندگی و با شعار هر دانش‌آموز یک مهارت که به شکل حضوری و مجازی در تابستان ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد، به استان‌ها ابلاغ شده است. 

وی افزود: در این دستورالعمل به‌ویژه باتوجه به وضعیت کرونا، کشف و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان، تقویت هویت دینی و فرهنگی، استمرار فعالیت‌های پرورشی، فرهنگی و تربیت‌بدنی در اوقات فراغت با استفاده از فضای مجازی، ایجاد زمینه‌های لازم به‌منظور تقویت و تأمین سلامت جسمانی و روانی دانش‌آموزان، اقدام به آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه کارآفرینی دانش‌آموزان و ایجاد فرصت آموزشی مهارت‌های فردی و اجتماعی هدف‌گذاری شده است. 

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور فعالیت‌های مرتبط با هر مهارت را تقویت مهارت‌های ۵گانه خودآگاهی، همدلی، ارتباط مؤثر، مدیریت مهارت حل مسئله دانست و گفت: این مهارت‌ها در ۶ حیطه دینی، اجتماعی، مهارتی، هنری، ادبی و ورزشی برنامه‌ریزی‌شده است. 

حسینی با بیان اینکه فعالیت‌های اوقات فراغت از ۲۲ خرداد آغاز و تا ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت، بیان داشت: درمجموع در ۳۲ استان حداقل ۸ هزار نفر از دانش‌آموزان استثنایی تحت پوشش این فعالیت‌ها قرار خواهند گرفت و سهمیه هر استان به تفکیک مشخص شده است که مثلاً از ۵۰ نفر استان ایلام تا ۷۱۰ نفر استان خراسان رضوی را شامل می‌شود. 

وی در پایان گفت: ارزشیابی از فعالیت‌های اوقات فراغت در سطوح کشور و استان‌ها در سطوح مدرسه‌ای و استانی و نظرخواهی از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این فعالیت‌ها انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/
اوقات فراغت پوشش دانش آموز دانش آموزان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر