کد خبر: 1089241 A

عسگری:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: واحدهای تولیدی دارای بدهی و جرایم ناشی از عدم پرداخت بدهی تامین اجتماعی، چنانچه ظرف ۱۲ قسط اصل بدهی را پرداخت کنند از پرداخت جرایم مرتبط با این بدهی معاف می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به بررسی وضعیت ۷ واحد تولیدی استان تهران اظهار داشت: عمده مشکلات این واحدهای تولیدی با تامین اجتماعی بود که در این راستا مصوبه خوبی در ماه‌های پایانی سال گذشته و در ابتدای سال جدید ابلاغ شده که مساعدت خوبی به واحدهای تولیدی می باشد.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه واحدهای تولیدی دارای بدهی و جرایم ناشی از عدم پرداخت بدهی تامین اجتماعی، چنانچه ظرف ۱۲ قسط اصل بدهی را پرداخت کنند از پرداخت جرایم مرتبط با این بدهی معاف می‌شوند که ۵ واحد تولیدی امروز از این ظرفیت بهره مند شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه تلاش کارگروه تسهیل این است که از حداکثر اختیارات به نفع تولیدکنندگان استفاده کند، افزود: در مورد مالیات نیز این ظرفیت وجود دارد و چنانچه بدهی تا ۶۰ ماه تقسیط و تسویه یکجا صورت گیرد جرایم شان به طور کامل بخشیده می شود.

عسگری در ادامه در مورد شهرک های صنعتی خصوصی گفت: ۸ لکه صنعتی از قبل در استان تهران به شکل پراکنده وجود داشت که طبق مصوبه دولت بایستی این لکه های صنعتی تبدیل به شهرک صنعتی خصوصی شود.

وی تصریح کرد: شهرک های صنعتی خصوصی برخلاف شهرک‌های صنعتی دولتی، باید عوارض تبصره ۱ ماده یک را پرداخت کنند که بسیار سنگین استکه پیشنهاد دادیم تا از طریق دولت پیگیری شود و همانطور که در مورد شهرک های صنعتی دولتی تغییر کاربری مشمول عوارض نیست و رایگان می باشد شهرک های صنعتی خصوصی هم مشمول معافیت شوند.

انتهای پیام/
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر