کد خبر: 1089147 A

نشست مشترک معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به‌منظور بررسی فرصت‌های همکاری فی‌مابین برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری، این نشست مشترک که با حضور فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت،  محمدرضا منظم رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت، سید فرزاد محمدی دبیر مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)،  بیتا مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر علی علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر سیاوش ملکی‌فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

در ابتدای نشست  ملکی‌فر به تشریح خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت و انواع تسهیلات، ضمانت‌نامه‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که صندوق در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهد را برشمرد. 

 نجفی نیز با اشاره به ایده‌های پژوهشی در حوزه سلامت، گفت: باید برای یکپارچه‌سازی فرآیندها جهت حمایت از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی حوزه سلامت برنامه مدونی در نظر گرفته شود.

 ملکی فر با اشاره به سبد خدمات صندوق نوآوری برای تامین مالی این طرح‌ها اعلام آمادگی کرد و گفت: ایده‌های پژوهشی زیادی در حوزه سلامت وجود دارد که صندوق نوآوری علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و تامین مالی برای این طرح‌هاست. 

در این نشست بر لزوم تجاری‌سازی حوزه پژوهش در سلامت تاکید شد و اختصاص بودجه‌ای جهت سرمایه‌گذاری روی طرح‌ها و پروژه‌های این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان مقرر شد، جهت توسعه همکاری‌ها، راهکارهای عملیاتی میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و صندوق نوآوری و شکوفایی تدوین شود.

انتهای پیام/
پژوهش در حوزه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر