کد خبر: 1088725 A

حیات الغیب با تقدیر از همکاری قضات در صدور احکام رأی باز اظهار داشت: دستگاه قضایی بیشترین مساعدت را با اداره کل زندان های استان داشته و از اشتغال زندانیان در داخل و خارج از ندامتگاه ها حمایت می کند و تاکنون چنین سطح موافقت با صدور احکام رأی باز سابقه نداشته است.

به گزارش ایلنا، سید حشمت‌اله حیات‌الغیب مدیر کل زندانهای استان تهران در جلسه ای که با حضور پرویز منصوری معاون مدیرکل دفتر ساماندهی مراکز نیمه آزادی و نظارت الکترونیک، حجت الاسلام والمسلمین فیروزجائی معاون دادستان تهران در امور زندان ها، مرتضی محمدی مدیر بنیاد تعاون استان تهران، علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان و مسئولان اشتغال و حرفه آموزی و  به منظور توسعه همکاری بین دستگاه قضایی، اداره کل زندان های استان تهران و  بنیاد تعاون زندانیان در محل سالن کنفرانس برگزار شده بود،‌گفت: مجموعه سازمان زندانها و بنیاد تعاون زندانیان هر دو یک هدف را دنبال می کنند و آن اصلاح و تربیت زندانی و بازگشت سعادتمندانه وی به جامعه است و این امر با توسعه اشتغال در زندانها و کمک به معیشت خانواده های آنان محقق می شود.

وی با تقدیر از همکاری قضات در صدور احکام رأی باز اظهار داشت: مراجع قضایی بیشترین مساعدت را با اداره کل زندان های استان داشته و از اشتغال زندانیان در داخل و خارج از ندامتگاه ها حمایت می کند و تاکنون چنین سطح موافقت با صدور احکام رأی باز سابقه نداشته است.

رئیس هیأت اجرایی نمایندگی بنیاد تعاون استان تهران، ضمن اشاره به نقش اشتغال در کاهش آسیب برای زندانیان وخانواده های آنان در جامعه، تأکید کرد: اشتغال زندانیان یکی از مسائل مهمی است که می‌تواند در بازپروری شخصیت زندانی نقش مهم و اثربخشی داشته باشد، برنامه های اصلاحی و تربیتی و نیز بازگشت سعادتمندانه زندانی به جامعه، در تمام برنامه های سازمان زندان ها نقش پررنگتری دارد.

سیدحشمت اله حیات الغیب افزود: اشتغال به کار زندانی پایه اصلی اصلاح و تربیت است. زیرا زندانی در ایام تحمل حبس، فرصت مناسبی برای آموختن حرفه و فنی متناسب با استعداد و توانائی خود به دست می آورد که ضمن رهایی از بیکاری و بطالت، پس از آزادی با ادامه آن هنر، می تواند شغل مناسبی داشته، به چرخه جرم بازنگردد.

وی ضمن دعوت مسئولان بنیاد به همت و تلاش بیشتر ادامه داد: درآمد حاصل از کار زندانی به وی اجازه می‌دهد که نیازهای خود و خانواده‌اش را برطرف کند و امیدوارم در آینده نزدیک، با افزایش تعداد زندانیان شاغل، زمینه کسب درآمد برای آنان و تسهیل در معیشت خانواده هایشان توسعه یابد.

حیات الغیب در پایان گفت: گسترش زمینه های پیشبرد برنامه های اشتغال بخصوص در زندان باز فشافویه، امکان افزایش تعداد زندانیان شاغل را فراهم می آورد ولی لازم است حقوق و دستمزد آنان رأس مدت مقرر و حداکثر هر دو هفته یک بار پرداخت گردد و هیچگونه دیرکرد قابل اغماض نخواهد بود.

بنا به این گزارش در این جلسه که کارشناسان اداره کل دفتر ساماندهی مراکز نیمه آزادی و نظارت الکترونیک، نمایندگان بنیاد تعاون زندانیان کشور، رئیس زندان باز استان تهران و برخی از کارآفرینان حوزه اشتغال نیز شرکت داشتند، مقرر شد با گسترش همکاری ها تعداد زندانیان رأی باز بیشتر شده، امکانات خوابگاه در اختیار افراد غیربومی قرار گرفته و در خصوص رفت و آمد روزانه زندانیان بومی استان به زندان باز، تسهیلات لازم فراهم گردد.

لازم به ذکر است: این جلسه پس از سه ساعت بحث و بررسی با امضای مصوبات به کار خود پایان داده، گزارش اقدامات انجام شده تا پایان هفته جمع بندی و به مدیر کل زندان های استان تهران ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/
حیات الغیب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر