کد خبر: 1088598 A

همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست؛

همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران با حضور در بوستان های لاله، پارک شهر و ساعی نسبت به آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست اقدام کردند.

به گزارش ایلنا و بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا معاون مدیر کل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران در خصوص اجرای این برنامه گفت: در این برنامه ها که با استقبال چشم گیر و قابل توجه ورزشکاران و دوستداران محیط زیست از دوشنبه هفته گذشته تا امروز انجام شد، مواردی همچون نحوه تفکیک و مدیریت پسماندهای عادی و خانگی، استفاده از سوخت پاک، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، استفاده از ظروف و کیسه های تجدید پذیر توسط کارشناسان محیط زیست به افراد حاضر در محل پارک ها و بوستان ها آموزش داده شد. 

وی افزود: همچنین به همراه جمعی از پیشکسوتان ورزش صبحگاهی و مسئولان شهرداری منطقه 6  محیط اطراف بوستان لاله تهران از زباله پاکسازی شد.

برنا با اشاره به اینکه برگزاری مراسم پاکسازی محیط زیست به صورت جمعی توسط شهروندان می تواند ضمن حفظ محیط زیست باعث ایجاد نشاط نیز شود، اظهار داشت: خوشبختانه شهروندان دغدغه مسائل  زیست محیطی داشته و بعضا در مشارکت همگانی برای حفظ محیط زیست بسیار جدی و با انگیزه هستند.

وی یکی از راه های موثر در معرفی جایگاه محیط زیست و آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست را حضور فعال سمن ها و تشکل های محیط زیستی در بین مردم دانست و تصریح کرد: از آنجایی که هدف و رسالت سمن ها و تشکل های مردمی، انتقال صدای  مردم به مسئولان و پیگیری خواسته های مردمی است، قطعا می توانند در شکل گیری  همایش های مردمی و برگزاری برنامه های فرهنگی نقش مهمی را ایفا کنند.

وی در پایان ضمن قدردانی از حضور با نشاط و مشارکت پرشور مردم در برنامه های هفته جهانی محیط زیست و برگزاری مراسمات فرهنگی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم این فرهنگ و مسئولیت پذیری همه شهروندان نسبت به محیط زیست همواره پویا و پر رنگ باشد.

 

انتهای پیام/
محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر