کد خبر: 1088344 A

حاج محمدی در دیدار با نمایندگان گروه های جهادی استان فارس:

حاج محمدی در دیدار با نمایندگان گروه های جهادی استان فارس گفت: دغدغه‌مندی نسبت به آسیب‌های اجتماعی ویژگی بارز گروه‌های جهادی است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور محمدمهدی حاج محمدی در نشست با نمایندگان گروه های جهادی استان فارس اظهار داشت: دغدغه مندی نسبت به مسائل اجتماعی و آسیب ها ویژگی بارز گروه های جهادی است.

رئیس سازمان زندان ها با ذکر اینکه همه ما باید در قبال یک زندانی که به خطا رفته، خود را مذمت کرده و مسئول بدانیم گفت: دغدغه مشترک ما این است، مراقب کسانی که درحال افتادن هستند، باشیم و دست افتادگان را بگیریم. 

حاج محمدی خطاب به نمایندگان گروه های جهادی حاضر در جلسه عنوان کرد: در حوادث طبیعی گروه های جهادی سراسیمه به کمک مردم می روند و ما به دنبال آن هستیم که این اتفاق برای زندان ها نیز رقم بخورد. 

وی با بیان اینکه خیلی‌ها فکر می‌کنند زندانیان جمعی هستند که به دلیل خطایشان مستحق بی توجهی اند، اذعان داشت: اگر بتوان شرایط زندانیان را به تصویر کشید، بسیاری از مردم و اقشار به کمک آنها می آیند. 

به گفته رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این سالها نگاه اشتباهی به زندان بوده و به آن درحد نگهبانی نگاه شده و امکانات و بودجه محدودی در نظر گرفته شده است. 

حاج محمدی با اشاره به اهمیت توجه به خانواده‌های زندانیان گفت: نباید تنها از شرایط گلایه و شکایت کرد بلکه باید برای مقابله با آسیب‌ های اجتماعی همه مشارکت کنند که امروز  فرصت نیز برای همه فراهم است. 

مدیرکل زندان های استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به همکاری و فعالیت ۱۳۱ گروه جهادی با اداره کل زندان های استان فارس در سال ۱۳۹۹ گفت: ۳۸ گروه در حوزه بهداشت و درمان، ۵۹ گروه فرهنگی و هنری، ۱۸ گروه در زمینه رفاهی و معیشتی و شش گروه آزادسازی زندانیان فعالیت داشته اند. 

وی درخصوص خدمات ارائه شده به زندانیان و خانواده هایشان بیان کرد: در طول ۱۰ روز پانزده دندانپزشک بیش از ۱۲۰۰ زندانی را کمک کردند، بیش از ۵۰۰ زندانی خدمات پزشکی تخصصی دریافت کردند، ۱۵۰۰ نفر مشاوره حقوقی و قضایی شده و ۷۵۰۰ بسته معیشتی به خانواده‌های زندانیان در سال گذشته و در سال جدید بیش از چهار هزار بسته اعطا شده است. 

در ادامه برخی از نمایندگان گروه های مردمی و جهادی به طرح برنامه ها و نظرات خود پرداختند. 

همچنین برخی از گروه های جهادی برای شروع فعالیت در عرصه کمک به زندانیان و خانواده های آنان انجام مواردی را تعهد کردند. 

فراهم‌کردن بورسیه تحصیلی فرزندان زندانیان دارای استعداد درخشان، اهداء بیست دستگاه چرخ صنعتی به منظور تولید پوشاک، پرداخت هزینه تحصیلی فرزندان زندانیان، فراهم کردن شرایط آزادی تعدادی از زندانیان ورزشکار و احداث زورخانه در کانون اصلاح و تربیت فارس از جمله این تعهدات بود.

انتهای پیام/
حاج محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر