کد خبر: 1088040 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در گردهمایی طرفداران محمد سالاری (رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران و کاندیدای دور ششم انتخابات شورای شهر) که شب روز گذشته (۲۰ خرداد) برگزار شد، سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی با اشاره به ریشه‌های نهادینه شدن حاکمیت قانون و مقابله با خود رایی در ایران، گفت: «مردم ایران از زمان انقلاب مشروطه و اتفاقات پس از آن مانند نهضت ملی شدن صنعت نفت، دوم خرداد سال ۷۶ و تشکیل شوراهای شهر و روستا، به دنبال حاکمیت قانون و مقابله با خود رایی بودند.» 

وی افزود: «در دوره‌های مختلف تاریخی جریاناتی کوشیدند، تصمیم‌گیری را به پستوها ببرند، گفت: «آن‌ها می‌خواستند تثبیت رای مردم را به عقب بی‌اندازند اما مهم این است که حافظان مردم سالاری خود مردم هستند. امروز کسانی با شعار احیای مناسبات گذشته تلاش می‌کنند که رای مردم را کنار بزنند و شهرداری و شورای شهر تهران را به گذشته‌ی خود برگردانند.» 

فراهانی افزود: «اینها می‌خواهند بار دیگر روش‌های مبتنی بر شهرفروشی را برای اداره شهر حاکم کنند.» 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نگرانی‌هایی که از روی کارآمدن اصولگرایان در شورای شهر تهران وجود دارد، گفت: «یک جریان سعی می‌کند از نردبام دموکراسی بالا برود و مناسبات گذشته را احیا کند، نگرانیم عرصه و عیان شهر را به فروش برسانند.» 

وی با اشاره به برگزاری ششمین دور انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاها در ۲۸ خرداد، گفت: «انتخابات شهر و روستا فرصتی است برای اعمال نظر مردم و اعمال دیدگاه واقعی مردم. یک جریان سیاسی تلاش می‌کند که مردم را ناامید کند. می‌خواهند بار دیگر آن ۵ درصد به جای مردم (۹۵ درصد) تصمیم‌گیری کنند.» 

فراهانی با اشاره به اقدامات محمد سالاری، کاندیدای دور ششم انتخابات شورای شهر تهران و عضو شورای پنجم، گفت: «برادرم آقای سالاری تمام تلاشش را کرد تا حق شهروندان استیفا و شهر ارزان اداره شود. بارها در جلسات شورا از آقای سالاری شنیدم که می‌گفت مردم پول اداره شهر را پرداخت می‌کنند و نباید پول آن‌ها را صرف امور کرد که با تحولات مربوط به شهر ارتباطی ندارند.» 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه شهر را در سخت‌ترین دوران آن از لحاظ درآمدی اداره کردیم، گفت: «در سخت‌ترین شرایط تحریم که دولت سهم شهرداری از مالیات ارزش افزوده را کاهش می‌داد و بسیاری از کمک‌ها به حال تعلیق درآمده بودند، پارک‌ها توسعه داده شدند و پروژه‌های محله محور و پروژه مهم ورودی اتوبان بروجردی به اجرا رسیدند. همچنین در ۴ سال گذشته ۳۰ ایستگاه مترو ساخته شده است.» 

وی در پایان گفت: «از مردم می‌خواهم در انتخابات شورای شهر بار دیگر پای استیفای حقوق خود بایستند.»

شورای شهر مجید فراهانی انتخابات شورای شهر گردهمایی طرفداران محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر