کد خبر: 1087156 A

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای اولین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با زمین خواری و بازگرداندن ۴۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی به ارزش بیش از ۷ هزار میلیارد ریال در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "سهراب بهرامی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای مقابله جدی با مجرمان و فرصت طلبان اقتصادی و تشدید مبارزه با زمین خواری، اولین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با زمین خواری طی دو هفته گذشته به صورت همزمان در سراسر کشور اجرا شد.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات گسترده و بررسی های علمی بر روی نقشه های کاربری، اراضی مشکوک به تغییر کاربری و تصرف غیرقانونی اراضی ملی مشخص شد و بررسی های میدانی در دستور کار قرار گرفت.

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: پس از تکمیل اطلاعات اسنادی و مشاهدات عینی و شناسایی کامل افراد متخلف، طی هماهنگی با مقامات قضائی در یک عملیات ویژه همزمان ۲۴۶ متهم دستگیر و پس از تشکیل و تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار بهرامی اضافه کرد: با تلاش های شبانه روزی کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی، در این طرح سراسری ۴۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی کشف و رفع تصرف شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اراضی مکشوفه را بیش از ۷ هزار میلیارد ریال برآورد نمودند، خاطر نشان کرد: این پلیس به صورت مستمر مبارزه با پدیده شوم زمین خواری را در دستور کار خود قرار دارد و هرگونه تغییرات غیر قانونی که در اراضی ملی صورت بگیرد اقدام لازم برای بازگرداندن آنها انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، در خاتمه جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا خاطر نشان کرد: ضمن اینکه این پدیده شوم باعث خسارت عمده به بیت المال می شود در عرصه های طبیعی نیز خسارت های مادی و معنوی زیادی ایجاد می کند و بسیاری از عرصه های منابع طبیعی با تغییر کاربری و زمین خواری آسیب دیده و از بین می رود به همین سبب پلیس امنیت اقتصادی مصمم است با همکاری سازمان های مسئول از این پدیده جلوگیری کند.

انتهای پیام/
جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر