کد خبر: 1087077 A

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

همایش «امام خمینی (رحمة الله علیه) و دنیای معاصر» در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد و علمای برجسته جهان اسلام و همچنین رهبران ادیان الهی ساکن ایران در این همایش به ذکر دیدگاه‌های خود در خصوص شخصیت امام خمینی (رحمة الله علیه) و تلاش ایشان در راستای ایجاد همدلی و برادری در کل بشریت پرداختند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در این همایش «امام خمینی (رحمة الله علیه) و دنیای معاصر» که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد و علمای برجسته جهان اسلام و همچنین رهبران ادیان الهی ساکن ایران در این همایش به ذکر دیدگاه‌های خود در خصوص شخصیت امام خمینی (رحمة الله علیه) و تلاش ایشان در راستای ایجاد همدلی و برادری در کل بشریت پرداختند. گفت: امام راحل به نوعی احیاگر اخلاق، دین، معنویت، مجاهدت و خودباوری در عصر حاضر بود و با نقد جدی دانشگاه‌ها به عنوان مجموعه‌هایی که به جای خودباوری به محیط‌هایی برای تبلیغ تمدن غرب بدل شدند گلایه‌مند بود. به همین دلیل ضمن اینکه دانشگاهیان جزو پیش قراولان انقلاب اسلامی بودند اما تحول در دانشگاه‌ها از اهداف اساسی امام است. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد: نگاه عمیق امام به اهمیت جایگاه علم، همین تحول به جایی می‌رساند که علی رغم اینکه خیلی مسیرهای طی نشده داریم اما اتفاقی که افتاده بزرگ بوده است. کشوری که امروز ۲۰ برابر سهم تولید علمی که پیش از انقلاب داشته را به خودش اختصاص می‌دهد. امام دانشگاه خالی از توحید را دانشگاه در خدمت اجانب می‌شمارد و خدا را شاکریم همان جریانی که امام (رحمة الله علیه) مطالبه گرش بود امروز با شکوه و با روسفیدی جریان علمی کشور در حرکت است و ان شاء الله به آن افق‌ها نایل شویم.

امام خمینی انقلاب ایران جهان اسلام تولید علم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر