کد خبر: 1086943 A

​شهردار منطقه ۱۱ تهران به مناسبت روز جهانی مبارزه با کارکودکان از شناسایی، ارائه آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی بیش از ۱۵ دختر نوجوان که پیش از این به عنوان کودک کار فعالیت می‌کردند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، نصراله آبادیان گفت: به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ ژوئن روز چهانی مبارزه با کار کودکان و هم زمانی آن با ولادت حضرت معصومه (س)، ویژه برنامه‌ای با حضور دخترانی که در «مرکز کاهش آسیب اجتماعی پرتو» توسط شهرداری منطقه۱۱ توانمند شده اند؛ برگزار خواهد شد. 

آبادیان با بیان این که هدف از اجرای این مراسم تشویق و حمایت از توانمندسازی کودکان و نوجوان در مرکز پرتو منطقه۱۱ تهران است؛ افزود: بیش از ۱۵ نفر از دخترانی که پیش‌تر با عنوان کودک کار و خیابان فعالیت داشتند و در معرض آسیب‌های اجتماعی بودند، پس از شناسایی در مرکز پرتو مشغول به فعالیت شده و با آموزش و گذراندن دوران‌های تخصصی، توانمندسازی شدند و این تعداد که بالای ۱۵ سال سن دارند در این مرکز به عنوان کارشناس اپراتور پاسخگویی مشغول به کار هستند. 

او ادامه داد: برای تشویق و حمایت از دختران بالای ۱۵ سال در معرض آسیب که در مرکز پرتو با حمایت شهرداری توانمند و شاغل شدند، به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و هم زمانی آن با روز جهانی مبارزه با کار کودکان، مراسمی با حضور کودکان کار و مدیران شهری برگزار خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به گفته آبادیان این مراسم روز ۲۲خرداد از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲با سخنرانی روان‌شناسان حوزه کودک و اهدای جوایز و برنامه‌های نشاط‌انگیز در مرکز پرتو این منطقه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
حضرت معصومه روابط عمومی شهرداری شهرداری کودکان پرتو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر