کد خبر: 1086745 A

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پنجمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام کرد که وثاقت و کیفیت می‌تواند دو رکن اطلاع‌رسانی سازمان پژوهش تلقی شود.

به گزارش ایلنا، پنجمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با چهار دستور جلسه شامل تعیین عناوین تولیدات رسانه‌ای سازمان و فرآیند تولید محتوا، بررسی لزوم پخش رسانه‌های تصویری سازمان از تلویزیون شهری و تعرفه مربوطه، بررسی لزوم راه اندازی بخش پادکست در سایت سازمان و الزامات آن، بررسی و انتخاب یکی از تولید کنندگان موشن گرافی برای تولیدات سازمان در روابط عمومی و با حضور دکتر حسن ملکی رئیس سازمان برگزار شد. 

در ابتدای جلسه ملکی اظهارداشت: حقیقتاً درباره اطلاع‌رسانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی هر آن قدر که هم اندیشی و همفکری کنیم و از اصول و روش‌های علمی در این خصوص بهره‌مند شویم و بتوانیم اطلاعات مناسب دریافت کنیم، می‌توانیم اطلاعات مفید به جامعه بدهیم یعنی یک تبادل اطلاعات مناسب مستقر کنیم و در این شرایط نیازمند این چنین شورای هستیم. 

وی افزود: همانطوری که در جلسات قبل متذکر شدم اگر بخواهیم روابط عمومی قوی و کارآمد داشته باشیم باید اطلاعات کافی و مطمئن در اختیار داشته باشیم. اگر بخواهیم جامعه از ما قانع شود باید اطلاعات کافی و موثق ارائه دهیم فلذا وثاقت و کیفیت دو رکن اطلاع‌رسانی سازمان پژوهش می‌تواند تلقی شود. 

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: موارد دیگری هم در دستور جلسه امروز قرار داده شده که بسیار مهم و قابل طرح هستند ولی اگر دقت کنیم همه آن‌ها به نوعی در قلمروتبادل اطلاعات معنا ومفهوم پیدا می‌کند یعنی ما در مسئله اطلاع‌رسانی و دریافت اطلاعات از جامعه از ابزارها و وسایل مدرن فناوری اطلاعات و ارتباطات باید بهره‌برداری لازم را داشته باشیم تا بتوانیم به هدف‌های خودمان برسیم. 

پیش از دستور این نشست، سیدامیر رون مشاور رئیس سازمان، در خصوص بولتن خبری روابط عمومی پیشنهاداتی را مطرح کرد. سایر اعضا نیز در خصوص دستور جلسه نکاتی را بیان کردند. 

از جمله مصوبات این جلسه ایجاد زمینه برای عقد تفاهم‌نامه با صدا و سیما، ارائه یک الگو در تولید محتوای‌های تصویری بر اساس شاخص‌هایی همچون تولیدات، فرآیندها، وظایف و ساختار، نوآوری‌های تحولی و مسائل اساس تعلیم و تربیت بود، همچنین تشکیل کارگروه برنامه ریزی اطلاع‌رسانی با حضور نمایندگان دفاتر سازمان، بهره‌مندی از ظرفیت مصوبه قانونی موسوم به بند چ، استفاده از ظرفیت تلویزیون‌های شهری و ایجاد زمینه انتشار پادکست در روی سایت سازمان از دیگر مصوبات این نشست بود. 

در پایان این جلسه صدیقه حسن زاده رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل بخشی از تغییرات اجرا شده روی سایت سازمان را برای اعضا شورا تشریح کرد. 

این نشست با حضور محمدعلوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان، سید سعید بدیعی مدیرکل حوزه ریاست، سید امیر رون و عبدالله اسدی مشاوران رئیس سازمان و صدیقه حسن زاده برگزار شد.

 

انتهای پیام/
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی روابط عمومی روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر