کد خبر: 1086289 A

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، از توسعه و بروزآوری زیرساخت انتقال منابع تصویری (سوئیچینگ) مرکز عملیات اضطراری (EOC) شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، رضا کرمی محمدی با بیان اینکه مرکز عملیات اضطراری (EOC) محلی برای هماهنگی، کنترل و هدایت منابع و نیز مسئول آمادگی و انجام عملیات پاسخ به شرایط اضطراری بشمار می‌آید، از توسعه و بروزآوری زیرساخت انتقال منابع تصویری (سوئیچینگ) مرکز عملیات اضطراری (EOC) شهر تهران خبر داد. 

کرمی محمدی با بیان اینکه مرکز عملیات اضطراری (EOC) امکاناتی را برای سازمان‌های خدمات اضطراری فراهم می‌آورد تا در شرایط اضطراری در سطح کلان تصمیمات راهبردی را اتخاذ نماید، تصریح کرد: از این رو این مرکز به عنوان محلی برای حضور فرماندهان و مدیران بحران در سطح محلی و ملی، لازم است با استفاده از بروزترین تجهیزات و بسترهای سخت و نرم افزاری شرایطی را فراهم آورد تا مسئولین بتوانند در شرایط اضطرار و حضور در این مرکز، با استفاده از رصد و پایش وضعیت، مشاهده تحلیل‌های صورت گرفته و خروجی‌ها و مدل‌های ارائه شده از سوی سامانه‌های متعدد و… نسبت به اتخاذ تصمیمات راهبردی اقدام نمایند. 

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران خاطرنشان کرد: با گذشت بیش از ۱۲ سال از راه اندازی مرکز عملیات اضطراری (EOC) شهر تهران و لزوم تطابق تکنولوژی تجهیزاتی این مرکز متناسب با تکنولوژی روز، توسعه و بروز آوری زیرساخت‌ها و سامانه‌های موجود در آن در دستور کار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قرار گرفت. 

کرمی محمدی تصریح کرد: به دلیل استقرار بیش از ۱۰۰ سامانه کامپیوتری و تجهیزات سخت افزاری متعدد در این مرکز در زمینه رصد و پایش، پردازش، کنترل، هماهنگی، فرماندهی و… در حوزه مخاطرات شهر تهران، فرآیند بروزرسانی سامانه مدیریت منابع تصویری و نمایش سامانه‌ها بر روی نمایشگرهای موجود به عنوان یکی از مهمترین اقدامات و چالش‌های پیش رو مطرح است. 

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: بر این اساس در اواخر سال ۱۳۹۹ بررسی راهکار‌های موجود و بروزترین تکنولوژی‌های روز دنیا به منظور یافتن راهکار جابجایی بیش از ۶۴ منبع تصویری برروی بیش از ۱۲۸ نمایشگر مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با نصب و راه اندازی سیستم انتقال منابع تصویری (سوئیچینگ) تصاویر EOC شهر تهران امکان مدیریت صوت و تصویر به صورت یکپارچه فراهم و امکان ارسال هر سامانه به عنوان منبع ورودی بر روی نمایشگرها به عنوان خروجی مهیا شد. 

کرمی محمدی به اصلی‌ترین قابلیت‌های سامانه انتقال منابع تصویری (سوئیچینگ) مرکز عملیات اضطراری شهر تهران اشاره کرد و افزود: ایجاد زیرساخت‌های مناسب و به‌روز جهت انتقال تمامی منابع تصویری مرکز بر روی نمایشگر مرکزی و سایر نمایشگرهای مرکز، قابلیت دریافت منابع متعدد تصویری و ارائه بر روی خروجی نمایشگرهای مرکز به صورت انتخابی و همزمان منطبق با تمامی ورودی‌های موجود و دسترسی آسان فراهم می‌شود. 

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این سامانه و بروزآوری سایر امکانات و تجهیزات این مرکز، در شرایط اضطرار بهترین بهره برداری در رصد وضعیت، مدیریت حوادث شهری و نجات جان شهروندان انجام شود.

روابط عمومی سازمان شهر تهران مدیریت بحران نمایشگر اضطراری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر