کد خبر: 1085578 A

وزیر آموزش و پرورش:

مدرسه ۶ کلاسه ابرار در بندر محمد عامری بخش دلوار شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی در این آئین گفت: مدرسه کانون حیات و یادگیری، شکل دهنده شخصیت و جایگاهی برای ساختن آینده است و همه دستاوردهایی که در عرصه‌های مختلف به دست می‌آید از مدرسه نشات می‌گیرد. 

وی افزود: از تعلیم و تربیت داخل مدرسه، مدیران، مهندسان و مسئولان کشور ساخته می‌شوند و مدرسه با نقش بنیادی و پایه‌ای که دارد، جایگاهی برای رشد، پیشرفت، توسعه و شکوفایی اندیشه و توانایی‌های نسل نو است. 

حاجی میرزایی بیان کرد: همه دانش آموزان صرفه نظر از دوری و نزدیکی و سطح برخورداری‌های اقتصادی باید به بهترین فضاهای آموزشی دسترسی داشته باشند. 

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برنانه آموزش و پرورش، توسعه و استانداردسازی فضاهای آموزشی است و در هشت سال گذشته قدم‌های بزرگی در این راستا برداشته شده است و خیران به عنوان راهبردی‌ترین شرکای این مسئولیت مهم، در کنار آموزش و پرورش نقش آفرینی می‌کنند. 

وی با تاکید بر این که واژه منطقه محروم واژه مناسبی نیست، گفت: حتی اگر عسلویه و منابع گسترده گاز نبود، این استان دارای مردمی شریف، مقاوم، با ایمان و پرتلاش است که به عنوان مهمترین سرمایه به شمار می‌رود و وقتی که در مورد محرومیت منطقه‌ای صحبت می‌شود به تدریج این واژه بر ذهن و روان مردم آن منطقه تاثیر می‌گذارد. 

حاجی میرزایی افزود: بنابراین هیچ منطقه‌ای نداریم که محروم باشد، ممکن است از لحاظ برخی برخورداری‌ها خلاف عدالت برخورد شود اما ظرفیت‌های انسانی مناطق، مهمترین ظرفیت است.

 

آموزش و پرورش استان بوشهر گاز وزیر آموزش و پرورش افتتاح مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر