کد خبر: 1085449 A

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در خصوص آخرین اخبار از روند عملیات آتش نشانان در حادثه آتش سوزی پالایشگاه جنوب تهران توضیحاتی ارایه کرد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت و گو با ایلنا گفت: در پی حادثه روز گذشته در پالایشگاه جنوب تهران، در نهایت ١٠ ایستگاه از سازمان آتش نشانی تهران به همراه چندین دستگاه خودروهای پشتیبانی از جمله خودرو بالابر، دستگاه تنفسی، تانکر آب و.. در محل حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه مجموع خودروهایی که در این حریق استفاده شدند حدود ۶٠ دستگاه بوده است، ادامه داد: حدود ١٨٠ آتش نشانان تا به حال در حال عملیات بوده‌اند. آتش نشانی شرکت نفت نیز در محل حضور دارد. همکاران ناجا، راهور، بحران، اورژانس و.. نیز در محل حضور داشتند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران خاطرنشان کرد: عملیات بدون وقفه ادامه دارد. در ابتدا اعلام شد که یکی از مخازن دچار حریق شده اما ظاهراً به بخشی از مخزن دیگر نیز سرایت کرده و حجم زیادی از شعله ها به آسمان می رفت. علیرغم اینکه نزدیک شدن به این حریق سخت بود اما ده ها سرلوله همزمان کار می کرد و به خوبی آب و مواد اطفایی تامین می شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در ادامه گفت: خوشبختانه تا به حال مورد تلفات جانی نداشتیم. در این حادثه برخی از همکاران دچار ضعف و بی حالی و دود گرفتگی شدند اما مصدوم حاصل از سوختگی نداشتیم.

ملکی با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از حریق خاموش شده است، تصریح کرد: یکی از مخازن هنوز شعله دارد که طبیعی است چرا که حریق مایعات نفتی حرارت زیادی به خود می گیرد و سخت خاموش می شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: بقیه مخازن در حال سرد شدن است و نگرانی بابت سرایت آتش به سایر مخازن تا حدی زیادی از بین رفته است. فقط همین یک مخزن هنوز شعله دارد که آتش نشانان عملیات خود را ادامه می دهند.

انتهای پیام/
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر