کد خبر: 1085197 A

استاندار تهران با اشاره به اینکه اقدامات لازم جهت خرید تضمینی گندم در استان تهران درحال انجام است از برداشت ۲۰۵ هزار تُن گندم در استان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه خرید محصولات کشاورزی با اولویت خرید گندم با اشاره به پیگیری اقدامات مختلف برای تامین گندم استان تهران گفت: عواملی که باعث تشویق کشاورزان به فروش گندم محصول می شود در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت. مقرر شد که بعد از تحویل محصول، پرداخت به کشاورزان به سرعت انجام شود؛ به علاوه هیئت دولت و جهاد کشاورزی شرایطی فراهم کردند تا قیمت خرید گندم از کشاوزان به میزان هر کیلو ۵ هزار تومان اضافه شود، البته هنوز با قیمت وارداتی اختلاف نسبتاً زیادی وجود دارد.

وی افزود: مراکز خرید در شهرستان ها اضافه می شود تا دسترسی تولیدکنندگان زیاد باشد؛ همچنین به فرمانداران تاکید شده در شهرستان هایی که کشت غالب آنها گندم می باشد، قدرت مانور دلالان سلب شده تا بتوانیم با اثرگذاری بیشتری اقدامات را به پیش ببریم.

وی با اشاره به اهمیت استراتژیک گندم برای نیازهای کشور در حوزه نان و فرآورده های دیگر تاکید کرد: از جمله اقداماتی که از بدو پیروزی انقلاب پیگیری شده تلاش برای خودکفایی در حوزه گندم بوده است. ۴۶ هزار هکتار اراضی در استان تهران به کشت آبی گندم اختصاص دارد که میانگین برداشت محصولات ۲۰۵ هزار تُن می باشد.

استاندار تهران ادامه داد: میانگین برداشت گندم در استان تهران از هر هکتار چهار و نیم تُن می باشد، در حالی که در کشور به دلایلی این میزان کمتر می باشد و باید دلایل احصا شود تا بازدهی افزایش یابد.

محسنی بندپی همچنین تاکید کرد: هنوز هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ نان اتخاذ نشده و افزایش قیمت نان تخلف از ضوابط قانونی است و تعزیرات برخورد خواهد کرد.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر