کد خبر: 1084860 A

نامه دبیر ستاد امر به معروف به رییس سازمان صدا و سیما؛

قائم مقام رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر این ستاد در نامه‌ای به علی عسگری، رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، طرح دو سوال اساسی در باب امر به معروف و نهی از منکر از نامزدهای انتخاباتی که برای ارائه برنامه‌ها در صدا و سیما حاضر می‌شوند را خواستار شد.

به گزارش ایلنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، به منظور صیانت از اصل هشتم قانون اساسی و با توجه به پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و در راستای گفتمان‌سازی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی؛ قائم مقام رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر این ستاد طی نامه‌ای به علی عسگری، رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، طرح دو سوال اساسی در باب امر به معروف و نهی از منکر از نامزدهای انتخاباتی که برای ارائه برنامه‌ها در صدا و سیما حاضر می‌شوند را خواستار شد.

متن نامه هاشمی گلپایگانی به رییس سازمان صدا و سیما به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر علی عسگری

رئیس محترم سازمان صدا و سیما

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

چنانچه مستحضرید اصل هشتم قانون اساسی به عنوان یکی از اصول مترقی و اساسی در اصلاح و بهبود اجتماعی، علیرغم همه تأکیدات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، همچنان مغفول بوده و دولت‌ها و سازمان‌ها در جهت اجرای آن تلاش جدی انجام نداده‌اند.

با توجه به پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به‌منظور گفتمان‌سازی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه برنامه‌ها و انعکاس مواضع و دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی با طرح سؤالات و پرسش‌های هدفمند و کارآمد، خواهشمند است دو سوال زیر در مناظره‌ها و مصاحبه‌های رسانه ملی با نامزدهای ریاست جمهوری مطرح شود.

به عنوان مجری قانون اساسی؛ برنامه اجرایی شما به منظور تحقق اصل هشتم قانون اساسی و نیز احیا و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به ویژه امر به معروف و نهی از منکر مسئولین توسط مردم، چیست؟

با توجه به اینکه، مسئول اجرایی در مواجهه با قوانین نباید سلیقه‌ای و گزینشی برخورد کند و قوانین را تفسیر به رأی و مصادره به مطلوب نماید؛ برای اجرای مصوبه حجاب و عفاف جلسه ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی که برای ۲۶ دستگاه وظایف مشخص تعیین کرده است، چه برنامه‌ای دارید؟ ۷/ ق۲/۴۰۰

سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر

دبیر ستاد امر به معروف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر