کد خبر: 1084290 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به دستاوردهای دوره پنجم مدیریت شهری گفت:‌ در این دوره افزایش بی رویه رانت وفساد در شهرداری با تصویب قوانین و سختگیری در اجرا تا حد زیادی تضعیف و کنترل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای دویست و نود و نهمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: یاد امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی بویژه پانزدهم خرداد را گرامی می داریم.در آستانه ششمین دوره انتخابات شورای شهر نیز قرار داریم ومتاسفانه انتخابات شوراها، تحت الشعاع حواشی انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است.

او ادامه داد: پس از تعطیلات، فهرست نهایی کاندیدای شورای شهر اعلام می شود وامیدواریم تعداد دیگری از کاندیداهایی که صلاحیت آنها در انتخابات تاکنون تایید نشده توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، مورد تایید قرار بگیرند.

هاشمی با بیان اینکه با وجود تخریبها و فضاسازی های منفی در رسانه ملی و رسانه های رسمی عملکرد مدیریت شهری در دوره پنجم قابل دفاع بوده است گفت: ما توانسته ایم شهر تهران را با یک سوم هزینه سابق اداره کنیم. شفافیت، تکثر فرهنگی واجتماعی، عدم شهر فروشی وصیانت از باغات ومحیط زیست از دستاوردهای غیرقابل انکار این دوره مدیریت شهری است و امیدوارم کاندیداهای اصلاح طلب چه از اعضای فعلی شورا و چه جوانان اصلاح طلب بتوانند در فضای انتخاباتی کارنامه عملکردی شورای پنجم را به افکار عمومی بصورت منسجمی ارائه کنند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بحرانهای اقتصادی حاکم در دوره پنجم مدیریت شهری اظهار کرد: مدیریت شهری در این دوره با بحرانهای جدی اقتصادی کشور و شیوع کرونا مواجه شد اما توانست بخش مهمی از برنامه‌های خود را اجرایی کند و بجای تاکید بر مگاپروژه‌ها و شهرفروشی  به سوی انسان محوری ومحله محوری حرکت کند که دستاورد بسیار مهمی است.

او تاکید کرد: در این دوره افزایش بی رویه رانت وفساد در شهرداری با تصویب قوانین و سختگیری  در اجرا تا حد زیادی تضعیف وکنترل گردید.

هاشمی افزود: امیدوارم افکار عمومی نتیجه مشارکت پرشور دوره گذشته انتخابات را در کارنامه فعلی مدیریت شهری دیده باشند و رسانه ملی و رسانه‌های رسمی سعی کنند بی طرفانه و در فضای کارشناسی فعالیت‌های دوره پنجم را نقد کنند تا افکار عمومی نتیجه مشارکت پرشور و بی سابقه دوره پنجم را البته نه در حد مطالبات عمومی بلکه در سطح مقدورات اجرایی مشاهده کند.

محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر