کد خبر: 1084147 A

معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در بازدید از حوزه‌های امتحانات دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم سنندج گفت: در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا وزیر پیشنهاد واکسینه کردن معلمان تا قبل از مرداد ماه را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، قاسم احمدی لاشکی گفت: براساس مصوبه شورای معاونین وزارت خانه، مقرر شد که معاونین وزیر در بازدید از حوزه‌های آزمونی در استان ها، آخرین وضعیت امتحانات حضوری و نحوه برگزاری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم را رصد کنند. 

وی عملکرد حوزه‌های آزمونی استان کردستان در برگزاری امتحانات حضوری دانش آموزان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در بازدیدی که به همراه مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از حوزه آزمونی شهر سنندج داشتیم، حداکثر تلاش صورت گرفته بود که پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و برنامه ریزی‌های خوبی در این راستا صورت گرفته بود. 

احمدی لاشکی حضور حداکثری دانش آموزان در سر جلسه امتحان را قابل تقدیر دانست و گفت: این حضور حداکثری بیانگر این است که آموزش و پرورش توانسته است اعتماد جامعه و خانواده‌ها را جلب کند و همکاران فرهنگی در کردستان نیز تمام هم و غم را گذاشتند تا اعتماد خانواده‌ها به آموزش و پررش را به دست آورند. 

وی رعایت کامل پروتکل بهداشتی در حوزه‌های آزمون‌های حضوری را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: سطح دشواری سوالات آزمون هم مورد بررسی قرار گرفت و در گفتگو با دانش آموزان غالبا از کم و کیف سوالات و نحوه برگزاری آزمون رضایت کامل داشتند. 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش برگزاری امتحانات در فضای باز را از دیگر اقدامات ارزشمند آموزش و پرورش کردستان برشمرد و بار دیگر از تلاش و زحمات کلیه عوامل اجرایی حوزه‌های آزمونی و دست اندرکاران امر تقدیر و تشکر کرد. 

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا کلاس‌های درس در مهر ماه به صورت حضوری برگزار می‌شود؛ گفت: در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا وزیر محترم پیشنهاد واکسینه کردن معلمان تا قبل از مرداد ماه را ارائه کرد. 

وی با بیان اینکه دائر بودن کلاس‌ها به صورت حضوری بسیار مهم است؛ تصریح کرد: اگر کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود، میزان آسیب‌ها به حداقل خواهد رسید و پیش بینی شود برای مهرماه سال آینده اگر ستاد ملی کرونا اجازه دهد کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود. 

احمدی لاشکی برگزاری حضوری کلاس‌های درس در مهر ماه سال آینده را منوط به واکسینه کردن معلمان دانست و خاطرنشان کرد: تمام توان ما براین است که تمام معلمان را تا پایان مرداد ماه واکسینه کرده تا کلاس‌ها را در مهر ماه به صورت حضوری برگزار کنیم.

استان کردستان دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر