کد خبر: 1083803 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان گفت: «مدیریت آموزشی» باید به دور از هرگونه وابستگی سیاسی بوده و برای پیشبرد اهداف سندهای استراتژیک توسعه‌ای این حوزه، ادامه یابند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا پورمحمدی راهبری جهاد گونه مجموعه مدیریت تعلیم و تربیت استان را خیلی خوب دانست و گفت: نظام آموزشی ما در مقایسه با دیگر نظام‌های آموزشی هرچند سال یک‌بار تغییرات زیادی را شاهد است و امیدواریم در آینده «سیستم آموزشی بدون سیاست» را شاهد باشیم. 

استاندار آذربایجان شرقی افزود: نظام آموزشی باید به آموزش در تمامی ساحت‌ها بپردازد و با تغییر دولت‌ها مدیریت‌های آموزشی با ثباتی داشته باشیم تا سندهای استراتژیک توسعه، ادامه یابند. 

وی ادامه داد: در اکثر نهادها و سازمان‌ها با کسری اعتبار و بودجه مواجه هستیم که می‌توان برای مدتی فعالیت سازمان‌ها را متوقف کرد اما این موضوع در سیستم آموزشی، غیرممکن است. 

پورمحمدی گفت: سیستم آموزشی، محلی برای سرمایه‌گذاری است که دستگاه‌های دیگر با تخصیص اعتبار می‌توانند موتور محرک باشند و استفاده از همه ظرفیت‌های درون و برون‌سازمانی در این زمینه برای افزایش کیفیت ضروری است. 

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پوشش بالای ۹۵ درصدی این استان در آموزش پیش‌دبستانی به‌عنوان آموزش پایه و با تأکید بر این که بهترین آموزش، آموزش حضوری است، گفت: در ایام کرونا آموزش مجازی و توجه خانواده‌ها به این موضوع بسیار زیاد بوده و در این حوزه پیشرفت‌هایی هم داشته‌ایم، اما نباید از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی، غافل باشد.

آذربایجان شرقی اجتماعی و فرهنگی بودجه پوشش دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر