کد خبر: 1083671 A

محسنی بندپی:

استاندار تهران با اشاره به ۴۳ پروژه جهش تولید از افتتاح ۹۰ درصد این پروژه‌ها در شش ماه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در اولین کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه گذاری مشترک با جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: ۴۳ پروژه جهش تولید در استان تهران وجود دارد که ۲۱ پروژه در حوزه جهادکشاورزی است و ۹۰ درصد این پروژه‌ها در شش ماه اول سال جاری افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: ۹ پروژه در حوزه صنعت داریم که سه پروژه مربوط به شهرک‌های صنعتی است و بقیه پروژه‌ها با زمان‌بندی تا پایین ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار تهران سپس بیان کرد: سه پروژه در حوزه دانش بنیان وجود دارد که دو پروژه به سرانجام رسیده و یک پروژه دیگر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ضمن اینکه ۱۰ پروژه جهش تولید در حوزه گردشگری داریم که نه پروژه آن در شش ماه اول به بهره‌برداری می‌رسد.

وی  اظهار داشت: با توجه به افزایش تورم و افزایش قیمت لوازم مصرفی پروژه‌های جهش تولید بایستی سقف تسهیلات اضافه شود و یارانه تسهیلات نیز ۲ درصد افزایش یابد که این موضوع در سازمان برنامه و بودجه باید تایید شود.

وی افزود: اهمیت کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری فعالیت بیشتری را می‌طلبد و هرکدام متولی خاصی دارد و شرح وظایف نیز ابلاغ شده است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: دو کمیته اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری نیز مشخص شده تا فعالیت ها روان‌تر پیش برود، به علاوه جلسات اقتصاد مقاومتی نیز باید به صورت متناوب برگزار شود.

 

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر