کد خبر: 1083362 A

عضو شورای شهر تهران:

رئیس کمیسیون معمار ی و شهرسازی در نسبت به عدم بارگذاری اطلاعات طرح تفصیلی و بافت فرسوده در سامانه طرح تفصیلی، افزایش چندصدبرابری اجاره دکه‌های روزنامه فروشی و عدم اصلاح خط آسمان طرح تفصیلی و بلاتکیلفی شهروندان تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سالاری در جریان دویست و نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری کشور گفت: حدود یک سال و نیم پیش شورای شهر تهران شهرداری را ملزم کرد تا نسبت به اصلاح خط آسمان طرح تفصیلی طی مدت یک ماه اقدام کند. 

او ادامه داد: ماه‌ها زمان برد و شهرداری زحمات زیادی انجام داد و صدها جلسه برگزار شد و در نهایت کمیسیون ماده ۵ آن را تصویب کرد، اما متاسفانه دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی اعلام کرد که تغییرات اساسی نسبت به طرح جامع دارد و باید در دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی نیز تصویب شود. 

سالاری با بیان اینکه این طرح بیش از چند ماه است که در دستور دبیرخانه شورای عالی شهرسازی قرار دارد اظهار کرد: چندین هزار نفر از مردم شهر تهران منتظر این طرح هستند و در راستای تحقق عدالت اجتماعی باید به سرانجام برسد. 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی درخواست کرد تا این مساله پیگیری شود و گفت: لازم است که رئیس شورا و آقای حناچی با وزیر راه و شهرسازی جلسه‌ای بگذارند چرا که به یک باره می‌توانیم‌ عدم النفع چندین هزار پارسل و ملک را برآورده کنیم. 

سالاری در ادامه تذکر دیگری درباره اجاره‌بهای دکه‌های روزنامه فروشی داد و گفت: تعداد زیادی از دکه‌های روزنامه فروشی به شورای شهر مراجعه دارند و می‌گویند به یکباره در این فضای کرونایی اجاره بهایی که پرداخت می‌کنند چندصد برابر شده است. این افزایش در پیوست‌های بودجه بوده است و تقاضا می‌کنم برای این موضوع جلسه‌ای تشکیل شود. 

عضو شورای شهر تهران در ادامه تذکر دیگری به سازمان فاوای شهرداری داد و گفت: طرح تفصیلی چندماه پیش به تصویب رسید اما هنوز همه آن بارگزاری نشده است و مردم نمی‌توانند با مراجعه به سامانه طرح تفصیلی جواب بگیرند. انگار اراده‌ای نیست که این کار انجام شود. 

او افزود: همچنین به بافت فرسوده تهران ۹۰۰ هکتار ضافه شده است که باید بسته‌های تشویقی به آن‌ها تعلق گیرد اما هنوز این عملیاتی نشده است که سازمان فاوا طی یک روز می‌توانست آن را انجام دهد. با شخص آقای شهردار نیز درباره آن صحبت کردم اما هنوز این اتفاق نمی‌افتد. نمی‌دانم در فاوا چه کار می‌کنند. باید جلسه‌ای بگذاریم و مشخص شود که چرا این اقدامات ارزشمند شورا و کمیسیون‌ها عملیاتی نمی‌شود؟

محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر