کد خبر: 1083351 A

براساس اعلام دانشگاه؛

دانشگاه تربیت مدرس در خرداد ماه سال جاری به عضویت بخش آکادمیک سازمان ملل متحد «United Nation information Center» درآمد.

به گزارش ایلنا،‌ بخش آکادمیک سازمان ملل متحد (UNAI) آغازی برای متحد کردن موسسات آموزش عالی سراسر جهان، در راستای هدف مشترک استفاده از تحقیقات علمی، پژوهش و آموزش دانشگاهی، برای تحقق هرچه بیشتر اهداف و ماموریت‌های سازمان ملل است.

سازمان UNAI در سال ۲۰۱۰ توسط دبیرکل وقت بان کی مون تأسیس شد و بیش از یک هزار و ۴۰۰ موسسه دربیش از ۱۳۰ کشور جهان را برای ارتقای سطح آموزش عالی و کمک به پیشرفت بشر گرد هم آورد. در میان کشورهای عضو این سازمان می‌توان به چین، ژاپن، جمهوری کره، قطر، امارت متحده عربی، عمان، مراکش، لبنان، عربستان سعودی، روسیه، اوکراین، نروژ، سوئیس، سوئد، نیوزیلند، آلمان، هلند، فرانسه، رومانیا، بریتانیا، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، ترکمنستان، ترکیه، هند، پاکستان، تایلند، مالزی، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، برزیل، کلمبیا، مکزیک و همچنین آفریقای جنوبی نیز اشاره کرد.

در ازای مشارکت فعال اعضا، UNAI بستری را برای همکاری موسساتی با اهداف مشابه فراهم می‌کند، به عنوان منبعی برای کسب اطلاعات مربوط به اقدامات و اهداف سازمان ملل و فعالیتهای مورد توجه جامعه دانشگاهی عمل می‌کند، بهترین روش‌ها و تحقیقات اعضای سازمان را از طریق شبکه گسترده خود ارتقا میدهد، برقرار کننده پل ارتباطی بین نهادهای عضو با نهادهای سازمان ملل متحد که می‌توانند از تحقیقات و تخصص یکدیگر بهره‌مند شوند و از اعضای UNAI در رویدادهای حضوری و مجازی دعوت به عمل می‌آورد.

این مراکز به عنوان یک منبع مطمئن اطلاعات به روز، توسط سازمان ملل متحد مدیریت می‌شوند. این شبکه جهانی اطلاعات را به طیف گسترده‌ای از مردم در کشورهای خود، از جمله روزنامه نگاران، مقامات دولتی، نمایندگان جامعه مدنی، دانشجویان، مربیان و محققان ارائه می‌دهند.

در حال حاضر ۲۷ دانشگاه از کشورمان عضو این سازمان آکادمیک هستند.

ایالات متحده آمریکا پرتغال درآمد سازمان ملل متحد کلمبیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر