کد خبر: 1083025 A

مدیر دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات ۲۰۲۱ پیامی صادر کرد و در بخشی از این پیام گفت: هیچ‌وقت برای ترک دخانیات دیر نیست. با این پویش همراه شوید؛ امروز شروع کنید و برای ترک، متعهد شوید.

به گزارش ایلنا بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در پیام احمد المنظری - مدیر دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات ۲۰۲۱ آمده است: «در روز جهانی بدون دخانیات در سال ۲۰۲۱، مایلم به تمام مصرف کنندگان دخانیات پیام مهمی بدهم: برای ترک، متعهد شوید. ترک دخانیات در هر سنی، فواید بزرگ، آنی و ماندگاری در بهبود سلامت روان و جسم شما خواهد داشت. هیچ وقت برای ترک دخانیات دیر نیست. اگرچه ترک دخانیات، چالش برانگیز است، اما میلیون ها نفر از مصرف کنندگان دخانیات در سراسر جهان می خواهند این عادت مضر را ترک کنند. در حالی که ۷۸۰ میلیون نفر در جهان درصدد ترک مواد دخانی هستند، تنها ۳۰ درصد آنان به امکانات لازم برای ترک دسترسی دارند.

ترک دخانیات علاوه بر سلامتی شما، سلامتی عزیزان و اطرافیانتان را به همراه خواهد داشت و اکنون همه گیری بیماری کووید ۱۹، انگیزه نیرومند دیگری برای ترک دخانیات فراهم آورده است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که مصرف کنندگان دخانیات در معرض خطر بیشتر ابتلا به بیماری کوید ۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن هستند.

امسال، در روز جهانی بدون دخانیات، هدف ما ایجاد شرایطی مناسب برای کمک به ترک حداقل ۱۰۰ میلیون نفر می‌باشد. سازمان جهانی بهداشت با همکاری مستقیم با دولت‌ها، در تلاش است امکانات و منابع مورد نیاز ترک را در اختیار مصرف کنندکان دخانیات قرار دهد و دسترسی مردم را به خدمات موثر ترک گسترش دهد.

هیچ‌وقت برای ترک دخانیات دیر نیست. با این پویش همراه شوید. امروز شروع کنید و برای ترک، متعهد شوید.»

دخانیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر