کد خبر: 1081679 A

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی نشست بررسی امکانات و ظرفیت‌های سامانه ندای همراه برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در این نشست ضمن تقدیر از فناوری اطلاعات و حوزه آموزش سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در جهت راه‌اندازی سامانه ندای همراه گفت: سامانه ندای همراه ظرفیت بی‌بدیلی است که در گام اول خدمات به دانش‌آموزان تلفیقی فراگیر ارائه می‌دهند و در گام بعدی تمامی مراکز مشاوره دانش‌آموزان با نیازهای ویژه نیز در قالب این سامانه به ارائه خدمات به دانش‌آموزان استثنایی خواهند پرداخت.

وی افزود: باید امکانات و ظرفیت‌های سامانه ندای همراه از روش‌های مختلف به اطلاع عموم مخاطبین جامعه رسانده شود.

حسینی خواستار ارتباط مداوم با مشاورین سامانه ندای همراه شد و گفت: با برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مشاورین حاضر در سامانه ندای همراه می‌توان به غنای ارائه خدمات مشاوره‌ای کمک شایانی نمود.

شایان‌ذکر است در این نشست مهدیه مهدویان رئیس گروه آموزش دانش آموزان تلفیقی فراگیر در این نشست با تشریح امکانات سامانه ندای همراه گفت: سامانه ندای همراه به آدرس neda. csdeo. ir در گام اول با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مشغول به تحصیل در مدارس تلفیقی فراگیر و اولیای آنان راه‌اندازی شده است و در گام‌های بعدی خدمات مشاوره‌ای به کلیه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه ارائه خواهد داد.

وی افزود: ۵۰ مشاوره خبره در سراسر کشور با حضور برخط در سامانه ندای همراه و در زمان‌بندی مشخص خدمات مشاوره‌ای برخط و یا تلفنی به دانش‌آموزان و والدین آن‌ها ارائه می‌دهند.

مهدویان با اشاره به امکانات دیگر سامانه ندای همراه گفت: یکی از مشکلات والدین یافتن آدرس و امکانات مدارس پذیرا است و در سامانه ندای همراه مشخصات و اطلاعات دقیق مدارس پذیرا به تفکیک استان و مناطق آموزش‌وپرورش قابل‌دسترسی است.

وی با اشاره به بارگذاری محتواهای آموزشی ویژه دانش‌آموزان، اولیاء و مربیان تلفیقی فراگیر در سامانه ندای همراه گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ فیلم آموزشی، ۱۰۰۰ محتوای صوتی و ۱۰۰ محتوای آموزشی متنی بروی این سامانه قرار گرفته است.

مهدویان در پایان گفت: تاکنون ۱۱ هزار نفر از دانش‌آموزان، اولیا و معلمین با مراجعه به سامانه ندای همره از امکانات آن استفاده کرده‌اند.

جامعه دانش آموزان فناوری اطلاعات مشکلات معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر