کد خبر: 1081574 A

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف ۱۱۶ پرونده مرتبط با جرائم برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان و استرداد ۶ میلیارد و۷۰۰ میلیون ریال به مال باختگان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" در تشریح این خبر، گفت: در هفته جاری ۱۱۶ نفر از شهروندانی که به پلیس فتا مراجعه کرده اند،  اظهار داشتند بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شان کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه تیم های مختلفی از کارآگاهان پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، گفت: در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و از طریق کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی ( فیشینگ ) انجام شده است.

این مقام سایبری ابراز داشت: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد  و ردیابی مبالغ سرقتی ۶ میلیارد و ۷۰۰  میلیون ریال وجوه کسر شده از حساب ۱۱۶ مالباخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به مالباختگان مسترد کنند.

رئیس پلیس فتا خاطر نشان کرد: شناسایی و دستگیری عوامل این کلاهبرداری ها در دست بررسی است و تاکنون نیز چندین نفر در این خصوص جلب و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های پلیس فتا جلب رضایتمندی شهروندان و اقدام سریع پلیس در خصوص جرائم مالی در فضای مجازی است تا از خارج شدن وجوه سرقتی از چرخه بانکی جلوگیری شود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر