کد خبر: 1081479 A

در تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، فهرست ارزان‌ترین میوه‌های میادین میوه و تره بار که با پرداخت مبلغ کمتر از ۱۰ هزار تومان قابل ابتیاع است، اعلام شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ هندوانه، ملون و خربزه ارزان‌ترین میوه‌های عرضه شده در میادین میوه و تره بار هستند که در این میان، هندوانه از پرفروش‌ترین محصولات میادین محسوب می‌شود. 

اسامی و قیمت ارزان‌ترین میوه‌های میادین میوه و تره بار تهران به شرح زیر اعلام شده است. 

۱- پرتقال تامسون شمال هر کیلوگرم ۶۸۰۰ تومان

۲- پرتقال رسمی هر کیلوگرم ۹۵۰۰ تومان

۳- پرتقال بیروتی هر کیلوگرم ۹۵۰۰ تومان

۴- خربزه هر کیلوگرم ۶۹۰۰ تومان

۵- خربزه مشهدی هر کیلوگرم ۷۴۰۰ تومان

۶- ملون هر کیلوگرم ۶۹۰۰ تومان

۷- سیب قرمز هر کیلوگرم ۷۴۰۰ تومان

۸- طالبی هر کیلوگرم ۸۲۰۰ تومان

۹- گرمک هر کیلوگرم ۸۲۰۰ تومان

۱۰- جانا هر کیلوگرم ۶۸۰۰ تومان

۱۱- گریپ فروت هر کیلوگرم ۹۲۰۰ تومان

۱۲- هندوانه هر کیلوگرم ۳۹۵۰ تومان

در ادامه عبدالرضا گلپایگانی درباره این پیشنهاد گفت: فرایند انتخاب مشاور در شهرداری به تنهایی شش ماه زمان می‌برد. علاوه بر مشاور اصلی تعداد دفاتر نوسازی محله نیز در حصار ناصری و تسریع برداشت میدانی مشکلات احصا شده نیز در مرحله شناخت و ارزیابی دقیق‌تر و میدانی‌تر عمل کند قرار است ۱۲ دفتر نوسازی محله نیز همکاری کنند. 

او ادامه داد: مرحله شناخت این کار انجام شده است و قرارداد کار یک‌ساله است که شش ماه از آن گذشته و امیدوارم در شش ماه آینده پروژه تمام شود. 

معاون شهردار تهران گفت: پروسه تصویب طرح در کمیسیون ماده ۵ نیز زمانبر است و شرایط اصلاح در اقدامات شهرسازی انقدر پیچیده است و فرایندها طولانی است که امور بدیهی نیز در زمان طولانی به انجام می‌رسد. 

او ادامه داد: با توجه به ضرورت توجه به محدوده بافت مرکزی تهران ضرورت تهیه طرح ویژهب ه منظور توسعه طی مدت شش ماه تصویب شده است. اگر منظور از لایحه چارچوب کلی طرح باشد یک موضوع است و در مجموع لایحه طرح تفصیلی در طی دو ماه غیر ممکن است. 

به گزارش ایلنا اعضای شورای شهر تهران شهرداری را ملزم کردن که طی مدت دو ماه لایحه طرح تفصیلی ویژه منطقه ۱۲ شهرداری تهران را ارائه دهد. 

در ادامه ناهید خداکرمی پیشنهاد داد جذب سفر در محدوده تاریخی منطقه ۱۲ کاهش یابد. 

حجت نظری در مخالفت با پیشنهاد کاهش جذب سفر محدوده تاریخی منطقه ۱۲ گفت: تمام منطقه ۱۲ محدوده تاریخی است و درباره کاهش عبور و مرور، نمی‌توانیم تصمیم گیری کنیم. 

گلپایگانی معاون شهرسازی شهرداری درباره این پیشنهاد گفت: بخشی از حصار ناصری تردد را به حداقل می‌رساند و درواقع این رویکرد ماهیتی این طرح است و با ایجاد احکام کلی برای آن مشکل ایجاد می‌شود اما مدیریت سفر از اهداف طرح است. 

به گزارش ایلنا این پیشنهاد با ۱۴ رأی موافق به تصویب رسید. 

در ادامه پیشنهاد طراحی زندگی شبانه متناسب با کارکردهای بازار و حذف نقاط آسیب زای اجتماعی مطرح شد. 

احمد مسجد جامعی به عنوان پیشنهاد دهنده گفت: این منطقه روزها با نشاط است اما زندگی شبانه وجود ندارد. در حالی که قبلاً بازار یک مجموعه تجاری، فرهنگی و اقتصادی بود و در آن زندگی جریان داشت و مهمترین مساله ما این است که حیات اجتماعی که بخشی از آن حیات شبانه است را به این منطقه باز گردانیم. 

گلپایگانی در واکنش به این پیشنهاد گفت: این طرح تفصیلی درباره تراکم، کاربری و شبکه دسترسی طراحی شده و قرار است تنها ظرف دو ماه کامل شود، باید چارچوبی داشته باشد سوالم این است که ظرف دو ماه می‌شود این پیشنهاد را اجرایی کرد؟ 

سالاری در تایید گلپایگانی گفت: اینها می‌تواند جز پیوست‌های مطالعاتی باشد و البته شهردار با پیاده راه محوری بستر زندگی شبانه را فراهم کرده است. و این طرح تفصیلی هم بر مبنای این نگاه نوشته شده است. 

به گزارش ایلنا این پیشنهاد با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید. 

مسجدجامعی پیشنهاد دیگری مبنی بر کاهش اتکا به منابع مالی دولتی و افزایش مشارکت بازاریان در مرمت و احیای منطقه را نیز مطرح کرد که با موافقت اعضا به تصویب رسید.

 

شهرداری تهران گلپایگانی منابع مالی میادین میوه و تره معاون شهردار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر