کد خبر: 1080888 A

در کارگروه همکاری‌های آکادمیک ایران و اتریش صورت می‌گیرد؛

سومین نشست کارگروه همکاری‌های آکادمیک، تحقیقات و آموزش عالی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و فدرال اتریش چهارشنبه ۵ خرداد ماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، این نشست با حضور حسین سالارآملی، رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی و همتای اتریشی وی باربارا ویتگروبر، مدیر کل تحقیقات علمی و روابط بین المللی وزارت آموزش، علوم و تحقیقات فدرال اتریش به عنوان روسای دو هیئت ایرانی و اتریشی برگزار خواهد شد و نمایندگان دانشگاه خوارزمی به عنوان مرجع ملی همکاری‌های علمی و تعاملات بین‌المللی با فدرال اتریش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعدادی از محققان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دو کشورنیز حضور خواهند داشت.

در این نشست، سیاستگزاری و برنامه ریزی‌های کلان بر اساس نقشه راه همکاری‌های دو کشور متناسب با راهبردهای توسعه علوم و پژوهش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزشپزشکی به شیوه‌ای هماهنگ، پویا وآینده نگر تبیین خواهد شد.

همچنین با حضور دکتر کالیچه، مدیر کل اجرایی آژانس بین المللی آموزش و بین المللی‌سازی فدرال اتریش (OeAD) دراین نشست؛ برنامه همکاری‌های پژوهشی ایران و اتریش تحت عنوان (IMPULSE Iran-Austria) مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

پیش بینی شده است در نشست کار گروه همکاری‌های مشترک دو کشور، دو تن از پژوهشگران موفق طرح‌های پژوهشی دو کشور از دانشگاه‌های اینسبروگ و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گزارشی از وضعیت همکاری و اجرای پروژه‌های خود ارائه نمایند.

گفتنی است در این نشست، گزارشی از شیوه‌ها و فرآیندهایی که در اجرای برنامه موفق همکاری‌های پژوهشی IMPULSE از سوی دو کشور به کار گرفته شده است، توسط نمایندگان ایرانی و اتریشی شرکت کننده در نشست ارائه خواهد شد تا بر همین اساس، تداوم و اجرای مرحله آتی همکاری‌های پژوهشی مورد ارزیابی قرار گرفته و طرح مدیریت و اجرای آن در همکاری‌های بین‌المللی پژوهشی از سوی ایران و اتریش ترسیم شود.

 

آژانس بین المللی آموزش عالی اتریش ایران جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر