کد خبر: 1080765 A

از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی؛

از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، «دستورالعمل تحلیل سؤالات امتحانات نهایی سال ۱۴۰۰»، به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، در راستای تجزیه و تحلیل کشوری سؤالات امتحان نهایی نوبت‌های خرداد، شهریور و دی ماه، برنامه ابلاغی سال ۱۳۹۹، از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، «دستورالعمل تحلیل سؤالات امتحانات نهایی سال ۱۴۰۰»، به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، ارسال شد.

بر اساس این دستور العمل؛ لازم است ستاد امتحانات استان، تمهیداتی فراهم نماید تا در زمان مقرر و قبل از پلمپ حوزه‌های تصحیح، اطلاعات درخواستی امتحانات نهایی دروس رشته‌های تحصیلی شاخه نظری دانش آموزان روزانه پایه دوازدهم، پس از پایان تصحیح هر درس، طبق دستورالعمل جمع آوری، و با دقت و صحت در سامانه (qb) به نشانی http://qb.medu.ir بارگذاری شود.

در بخش‌هایی از این دستورالعمل آمده است:

با توجه به این که تمام دروس امتحانات نهایی رشته‌های تحصیلی شاخه نظری دانش آموزان روزانه پایه دوازدهم، مندرج در برنامه امتحانات نهایی، در ارزیابی کشوری، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، لازم است:

کدکاربری مجزا برای تمامی حوزه‌های تصحیح و سرگروه‌های آموزشی استان و مناطق، توسط رئیس اداره سنجش استان تعریف و دراختیار رؤسای حوزه‌های تصحیح قرار گیرد.

رئیس یا منشی حوزه تصحیح برای هر درس، نمون برگ‌های درخواستی را به صورت کاملاً تصادفی و جداگانه (دخترانه با کد داوطلبی زوج و پسران با کد داوطلبی فرد) انتخاب و در سامانه (qb) وارد نمایند.

نمرات تصحیح نهایی مصحح دوم یا مصحح سوم (در صورت وجود)، در تکمیل نمون برگ‌ها ملاک عمل قرار گیرد.

درج شماره داوطلبی در سامانه (qb)، جهت تحلیل‌های تکمیلی و ارسال اوراق نمونه مورد درخواست به مرکز الزامی است.

شایان ذکر است، ارزیابی «تحلیل نتایج امتحانات نهایی»، در سطح استانی و مناطق در متن دستورالعمل توضیح داده شده است.

فایل کامل «دستورالعمل تحلیل سئوالات امتحانات نهایی سال ۱۴۰۰»، را از اینجا مشاهده کنید.

40-10

 

 

آموزش و پرورش استان دانش آموزان دی ماه نهایی امتحانات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر