کد خبر: 1080596 A

شورای عالی انقلاب فرهنگی:

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت تقارن پیروزی مردم فلسطین با سوم خرداد، روز ایثار و مقاومت بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا،متن این بیانیه بدین شرح است:

«وَأُخْرَی تُحِبُّونَهَا نَصْرٌ مِنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ»

حماسه آزادسازی خرمشهر از نقاط درخشان دفاع مقدس و تاریخ ایران عزیز می‌باشد. خرمشهر، برای ملت ما تنها یک شهر نیست، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی است که پیام مقاومت و ظلم‌ستیزی ایرانیان غیرتمند، رساتر از همیشه، به گوش جهانیان رسید. خرمشهر، حدیث مقاومت و جانبازی ملتی است که برای دفاع از خاک پاک کشور خود، از جوانان برومند خویش گذشت تا بر مناره‌های آن نغمه نصر و ظفر بلند کنند. فتح خرمشهر توانست روند تحولات جنگ را به ضرر متجاوزان و به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر داده و دشمنی که خواب تصرف اروندرود و جداسازی بخش‌هایی از خاک کشورمان را در سر می‌پروراند، ناچار به بازگشت به مرزهای بین‌المللی و برافراشتن پرچم آتش‌بس و صلح‌طلبی کرد.

تاریخ تکرار می‌شود و دنیا دوباره به چشم خود می‌بیند که یازده روز ملتی بدون کمک کشورهای استعماری و برخی دولت‌های خودفروخته عربی – اسلامی و زیر حملات ددمنشانه، با اقتدا به اسطوره‌های مقاومت، به مجاهدت برای حفظ عزت و آزادگی رسید و سربلند شد. بار دیگر جبهه مقاومت، هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را به مذلت کشید و عزم آهنین جوانان غیور فلسطینی از غزه تا رام الله و قدس شریف، بر گنبد آهنین رژیم جعلی غلبه یافت تا جلوه روشنی از یاری خداوند عیان شود.

اگر فتح خرمشهر، فتح المبین ایرانی اسلامی بود و راه پیروزی‌های بزرگ را فراهم آورد و غیرت و شجاعت منتهی به سدشکنی را رقم زد، مقابله ۱۱ روزه مردم فلسطین، فتح المبینی را بوجود آورد که منتهی به فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی خواهد شد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با بزرگداشت مقام شامخ شهیدان مقاومت از ایران، لبنان، فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان، نیجریه و یمن، به ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی، پیروزی بزرگ مردم مظلوم فلسطین را به رهبر حکیم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، مردم قهرمان و مقاوم فلسطین، گروه‌های مقاومت و تمام آزادیخواهان جهان تبریک عرض نموده و با گرامیداشت سالروز حماسه غرورآفرین آزادسازی خرمشهر، آزادی قدس شریف را از خداوند منان مسئلت می‌نماید.

رژیم صهیونیستی شورای عالی انقلاب فرهنگی فلسطین یمن سالروز آزادسازی خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر