کد خبر: 1080594 A

طی جلسه ای که با حضور اسحاقی رئیس موسسه واکسن سازی رازی و اشکان کمالی مدیر ندامتگاه قزلحصار برگزار شد، راه های توسعه همکاری بین دو مرکز بررسی شد.

به گزارش ایلنا،‌ مدیر ندامتگاه قزلحصار ضمن اعلام این خبر گفت: از آنجا که در کشور در شرایطی قرار دارد که پروتکل های بهداشتی بایستی با دقت رعایت شود، مناسب بودن محیط زندانهای استان و تمام فضاها نقش مهمی در سلامت فیزیکی و روانی زندانیان دارد.

اشکان کمالی با اشاره به ضرورت ارتقای امور بهداشتی و درمانی تصریح نمود: در مرحله اول بر اساس برنامه ریزی ستاد ملی کرونا، کادر درمان شاغل در زندان همراه با سایر کادر درمان کشور واکسن کرونا دریافت کردند.

وی تأکید کرد: کادر درمان ندامتگاه با تمام توان در مقابل ورود ویروس کرونا به مجموعه ایستادگی می کند. از آن جا که این مرکز مختص نگهداری زندانیان موادمخدر می باشد، بیش از پیش باید در بخش قرنطینه به امر غربالگری اهمیت داده شود تا هیچ گونه ابتلایی به این بیماری نداشته باشیم.

کمالی همچنین گفت: بر این اساس جلسه مشترکی با حضور دکتر اسحاقی رئیس موسسه سرم سازی رازی تشکیل شد تا در مرحله دوم واکسیناسیون، مددجویان این ندامتگاه واکسن دریافت نمایند.

وی ادامه داد:  نظارت و کنترل مستمر بر عوامل‌ محیطی در ارتقای سلامت‌ افراد نقش‌ اساسی دارد و در سایه محیطی سالم و بهداشتی می توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندانها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

مدیر ندامتگاه قزلحصار در پایان گفت: تعدادی از مددجویان دارای بیماری های زمینه ای که در این مرکز، دوران حبس را سپری می کنند، واکسن کرونا دریافت نموده اند و طی این جلسه در خصوص تأمین واکسن مورد نیاز جهت دیگر مددجویان بحث و بررسی شد.

بهداشتی و درمانی درمان سلامت واکسیناسیون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر