کد خبر: 1080219 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد؛

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از نجات ۳۶ گمشده در محور آستارا به اردبیل خبر داد و گفت: امدادگران پایگاه آستارا_صیادلر پس از اعزام به منطقه مذکور طی ۲ساعت تلاش عملیات جست‌وجو توانستند گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از گم شدن یک گروه ۳۶ نفره در ارتفاعات مشند خبر داد و گفت: این حادثه در محور آستارا به اردبیل منطقه ییلاقی مشند رخ داد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه این حادثه به جمعیت هلال احمر در ساعت ۲۱:۱٠ روز جمعه ۳۱اردیبهشت اطلاع رسانی شد و امدادگران در ساعت ۲۱:۴۴ در صحنه حضور یافتند، گفت: وقتی این حادثه به مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان گزارش شد، امدادگران پایگاه آستارا- صیادلر به منطقه مذکور اعزام و طی یک عملیات جست‌وجو، گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.

غلامی با اشاره به اینکه این عملیات در ساعت ۲۳:۲۰ پایان یافت، افزود: خوشبختانه این حادثه هیچ مصدومی نداشت.

سیاوش غلامی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تجهیزات لازم در هنگام سفر و کوهنوردی، اظهار کرد: هموطنان حتما مسیرهایی را انتخاب کنند که خوب می‌شناسند و اخبار هواشناسی را نیز دنبال کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تاکید کرد: به دلیل عدم آشنایی گروه های کوهنوردی با شرایط جوی مناطق صعب العبور کوهستانی و نوعا عدم آشنایی با منطقه، از سفر به مناطق کوهستانی و ارتفاعات اجتناب کنند، گروه‌های کوهنوردی همچنین ضمن به همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی حتی المقدور قبل از حرکت، هیئت کوهنوردی و مراکز امدادی را از زمان و منطقه صعود خود مطلع کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: مردم برای گزارش حوادث می توانند به صورت شبانه روزی با تلفن ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر تماس بگیرند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر