کد خبر: 1079918 A

با حضور پروفسور سمیعی؛

مدرسه ۶ کلاسه‌ای در شهر چرمهین اصفهان به نام «پروفسور سمیعی»؛ جراح و متخصص مغز و اعصاب و با حضور وی و به صورت ویدیو کنفرانس، افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، آیین افتتاح دبستان ۶ کلاسه به نام پروفسور مجید سمیعی؛ جراح و متخصص مغز و اعصاب، با حضور استاندار اصفهان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، منزوی زاده؛ خیر مدرسه ساز و جمعی از خیرین استان، در شهر چرمهین، برگزار شد. 

پروفسور سمیعی که از طریق ارتباط تصویری و از کشور آلمان در این مراسم حضور داشت، با تقدیر از آموزش و پرورش و خیر مدرسه ساز، اظهار کرد: زمانی که برج خلیفه در دبی ساخته شده بود افتخار می‌کردند این برج که از دیگر برج‌های دنیا بلندتر است، اما گفتم ببینید سطح فکری کشور ما با کشورهایی که به پول رسیده‌اند چقدر متفاوت است چراکه آن کشورها فکر می‌کنند با ساخت این برج‌ها ارزش و منزلت بالاتری کسب می‌کنند اما من معتقدم باید برج‌ها را در مغزهای جوانانمان بسازیم. 

وی افزود: خانواده‌های ایرانی، فرزندان خود را برای تحصیل در مدارس آماده می‌کنند، بچه‌های ایرانی تشنه تحصیل هستند و زمانی که دانش‌آموز در مدرسه‌ای تحصیل کند که آن مدرسه به نام فردی باشد که تمام عمر خود را در راه تحصیل و پیشرفت رشته خود گذرانده است انگیزه بزرگی در دانش‌آموزان ایجاد خواهد کرد. 

پروفسور سمیعی؛ خطاب به خیرین مدرسه ساز تصریح کرد: شما با مدارسی که ساختید، برج‌هایی بسیار بهتر و عظیم‌تر از برج خلیفه ساختید و وقتی کسی این دنیا را ترک کرد. برج‌ها همراهش نمی‌رود. این برج‌های مغزی از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود، کشورهای بسیار مترقی در حال فاصله‌گرفتن از این موضوع هستند، ولی پدر و مادرهای ایرانی ضمن ارزش قائل شدن برای تربیت فرزند خود به تحصیل فرزندانشان بسیار اهمیت می‌دهند که این موضوع جای خوشحالی دارد. 

وی با ابراز خرسندی از این که شاهد افتتاح مدرسه دیگری از سوی خیرین مدرسه ساز است، اظهار کرد: از خیرین مدرسه ساز تشکر می‌کنم و امیدوارم این مدرسه، انگیزه دیگران را بالاتر ببرد تا تعداد خیرین، روزبه‌روز بیشتر شوند. آرزوی من برای کشور ایران این است که در علم و دانش و تمام مسابقات علمی جهان از کشورهای دیگر، برتر باشند، در هوش و ذکاوت فرزندان ایران شکی ندارم ولی باید راه را برای آن‌ها باز کنیم و نه‌تنها کمیت که کیفیت دانشگاه‌ها را بالا ببریم. 

این جراح و متخصص مغز و اعصاب با اشاره به این که جوانان باید بعد از گذراندن دوره تحصیلی بتوانند از آنچه فراگرفته‌اند استفاده کنند، تصریح کرد: اگر هدف هر دانشجویی این باشد که بعد از تحصیل خود خدمتی کند که حداقل ۱۰نفر از این خدمت بهره ببرند، چندین میلیون نفر در کشور می‌توانند زندگی خوبی داشته باشند و با یک حساب ساده هرکسی متوجه این موضوع می‌شود. 

پروفسور سمیعی با بیان این که فرزندان ما همه باهوش هستند ولی استعدادهای متفاوت دارند، خاطرنشان کرد: اشتباهی که می‌کنیم این است که دانش‌آموزان را مجبور می‌کنیم در همه رشته‌ها حتی در رشته‌ای که علاقه‌ای ندارند نمره خوبی بگیرند، مسئله مهم این است که ببینیم در چه قسمتی قدرت فکری، علاقه و عشق بیشتری دارند، به‌عنوان نمونه اگر کسی در رشته ریاضی خوب بود و در رشته‌های دیگر خوب نبود او را مردود نکنید و بگذارید در رشته‌ای که علاقه‌مند و موفق است پیش برود.

اصفهان برج دبی مدرسه مغز و اعصاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر