کد خبر: 1079401 A

معاون استاندار تهران در گفت و گو با ایلنا؛

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران از دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان در تهران از ابتدای خردادماه سال جاری خبر داد.

«غلامرضا عباس پاشا» در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره شرایط دورکاری ادارات از فردا (شنبه،یکم خرداد ۱۴۰۰) در استان تهران گفت: درحال حاضر تهران در شرایط نارنجی کرونا قرار دارد لذا بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا در شهرهای نارنجی از فردا یکم خرداد ماه کارمندان مشاغل ضروری و مهم می‌توانند تا ۷۰ درصد به صورت حضوری از کارمندان استفاده کنند و سایر ادارات هم باید نیمی از کارمندان به صورت دورکاری کارهای خود را انجام دهند؛ یعنی در این بخش نیز تا ۵۰ درصد می‌توانند به صورت حضوری از کارمندان استفاده کنند.

وی درباره ساعت کاری کارمندان نیز ادامه داد: در شرایط کرونا تا دستورالعمل جدید ستاد مقابله با ویروس کرونا ساعت کار کارمندان همانند قبل خواهد بود. همچنین در صورت اضطرار جلسات با حضور ۲۰ نفر برگزار خواهد شد. 

معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: براین اساسا ساعت کار کارمندان از ۳۰: ۷ دقیقه صبح تا ۳۰ :۱۴ دقیقه عصر خواهد بود. مصوبات ستاد ملی کرونا لازم‌الاجراست و اجرای شرایط شهرهای نارنجی به تمامی دستگاه‌های استان تهران ابلاغ شده و بر اجرای آن نیز نظارت خواهد شد.

عباس پاشا همچنین درباره میزان رعایت پروتکل ها از سوی دستگاههای دولت تصریح کرد: در حال حاضر همکاری دستگاه های دولتی در رعایت پروتکل های بهداشتی مناسب است به شکلی که شاهد رعایت بالای ۷۰ درصد فاصله‌گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح ادارات هستیم که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از کارمندان در این پیک که به کرونا مبتلا شده اند، گفت: آمار کارمندان مبتلا به کرونا خوشخبتانه رو باتوجه به رعایت پروتکل ها در ادارات رو به افول است.خوشبختانه رعایت پروتکل ها، رعایت کامل بهداشت فردی و سازمانی، اعمال دورکاری ها و استفاده از خدمات الکترونیک در کاهش بیماری در بین کارمندان موثر بوده است.  

غلامرضا عباس پاشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر