کد خبر: 1078623 A

شهرداری تهران در پروژه‌های عمرانی تغییر رویکرد داشته است و در ادامه همین تغییر، شورای شهر تهران ۵۰۰ درصد اعتبارات برای پیشگیری از سیلاب را در سال ۱۴۰۰ افزایش داده است.

به گزارش ایلنا،‌ صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران چهارشنبه- ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰- در آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت سیلاب در غرب تهران  گفت: پروژه های عمرانی در شهر تهران شامل تغییر رویکرد شده است و این را از تغییر رویکرد در مدیریت سیلاب هم می توان متوجه شد. در سال ۹۷ اعتباراتی برای سیلاب تخصیص داده شد که یک پنجم اعتبارات ۱۴۰۰ است یعنی شورای شهر تهران ۵۰۰ درصد اعتبار در این زمینه را افزایش داده است.

او افزود: ابرپروژه هایی که در شهر تهران در حال اجرا هستند ماشین محور نیستند و انسان محور هستند و بخشی از آن پروژه ها همین است که خطر سیل و سیلاب را از جان و مال مردم برطرف کنیم.

دیلمی به باغ راه حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: این باغ راه ۹ کیلومتری روی تونل تهران_ تبریز از اقدامات کم نظیر در جهان است.

او درباره بوستان ۵۴ هکتاری که در مناطق ۱۷ و ۱۸ در حال ساخت است، گفت: با اجرای این پروژه مسیر ورزشی، تفریحی و گردشگری برای مردم ایجاد می شود. سرانه آنجا رشد پیدا می کند. امیدوارم حداقل فاز یک این پروژه در ماه آینده بهره برداری شود.

در ابتدای این مراسم حبیب پوش پارس مدیرعامل شرکت خاکریز آب گفت: در میدان آزادی بعد از باران، مشقت و ناراحتی زیادی بین مردم ایجاد می شد. آن ها انتقاد داشتند که چرا شهرداری برای آب گرفتگی میدان آزادی و بزرگراه جناح  اقدامی انجام نمی دهد و این جزو دغدغه هایشان بود. این پروژه  به سرانجام رسید و امروز دیگر مشکلی در میدان آزادی و بزرگراه جناح در روزهای بارانی وجود ندارد.

او افزود: نقاط خطر آفرین و گلوگاه های سیلابی خیلی مهم هستند و اتفاقی که در شیراز افتاد به خاطر ضعف این سازه ها بود . ما ترس  از  سیلاب را در دل مردم ایجاد نکردیم و در آرامش و با برنامه منسجم مشکلات را شناسایی و حل کردیم.

پوش پارس عنوان کرد: اتمام و بهره برداری از دو پروژه مهم در غرب تهران یکی رفع آبگرفتگی و سرشاخه بزرگراه جناح و دیگری هم حل مشکل آبگرفتگی میان بزرگراه تهران _کرج و مسیر رودخانه کن زودتر از برنامه انجام شد. این برنامه ریسک داشت و آن فعالیت در زیر سطح میدان آزادی و اطراف میدان بود که پر از تاسیسات و خطوط انتقال آب و کابل های دیگر به خصوص برای فرودگاه بود.

مدیرعامل شرکت خاکریز آب گفت: شرکت خاکریزآب این ریسک را پذیرفت و جوان ترین عضو شرکت را به عنوان مدیر پروژه منصوب کرد، به او فرصت تجربه و اشتباه داده شد و نتیجه این که پروژه زودتر به اتمام رسید. اکنون در آزادی آب سرگردان نیست و راه نفس میدان باز شده است و مردم در زمان بارندگی احساس آرامش بیشتری دارند.

به گزارش پایگاه خبری شهر، او ادامه داد: دومین گلوگاه سیلابی تهران کرج در تقاطع با رودخانه کن قرار دارد. در اوایل ۹۰ بی آبی رودخانه کن کنترل نشد و پل رودخانه کن فروریخت و اگر لطف خداوند نبود  اتفاقات ناگواری پیش می آمد. لذا از  سال۹۷  تاکنون ۷ گلوگاه سیلابی تهران رفع شده است. آنچه وجود داشت یک  بمب ساعتی زیر  اتوبان تهران کرج بود که شرکت خاکریزآب آن را خاموش کرد.

 

انتهای پیام/
جهان حضرت فاطمه زهرا شورای شهر تهران فرودگاه معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر