کد خبر: 1078035 A

جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

در این نشست اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت، با اشاره به تجربه برگزاری عمره مفرده در شرایط کرونا در عربستان از بررسی‌های انجام شده در خصوص امکان برگزاری حج ۱۴۰۰ و آمادگی‌های این سازمان برای اعزام زائران به عربستان در صورت اعلام سهمیه از سوی کشور میزبان گزارشی ارائه کرد.

علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز گفت: این سازمان با اعلام رسمی موضع عربستان، در حیطه وظایف ذاتی خود راهکارهای مناسب را به خدمت خواهد گرفت تا به رسالت و مأموریت‌های خود در حوزه حج عمل کند.

درادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب تاکید کرد: در شرایط کنونی مجموعه حج و زیارت  باید پیش‌بینی‌ها و سناریوهای مختلف را برای اعزام با حفظ عزت و کرامت زائران برنامه‌ریزی کند.

دراین جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط معاون بین الملل بعثه مقام معظم رهبری درباره رویدادها و تحولات غرب آسیا و سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره آمادگی‌های این مرکز برای تامین امکانات ، داروها و تزریق واکسن به  زائران در صورت برگزاری حج گزارش دادند.

برپایه این گزارش، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ابتدای این جلسه حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کرد و با بیان اینکه امروز جنایت پیشگان صهیونیست خون ملت فلسطین را به زمین می ریزند، اظهار داشت: صاحبان اصلی فلسطین به جرم اینکه مالک آن سرزمین هستند و از حق خود دفاع می کنند ولی حامی ندارند توسط نیروهای اشغالگر مظلومانه شهید و زخمی می‌شوند.  

حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به اینکه برخی از کشورهای عربی با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به آرمان فلسطین خیانت کردند، افزود: این کشورها که با پیروی نکردن از آموزه های انسانی و دینی،  به ملت فلسطین خیانت و به دشمنان اسلام خدمت می کنند باید بدانند سنت الهی است که وارثان زمین صالحان هستند و اشغالگران از بین خواهند رفت.

وی اضافه کرد: روزهای سختی بر امت اسلامی می گذرد و ما در مقابل آزمون سختی قرار داریم و در چنین شرایطی باید به وظایف خود به خوبی عمل کنیم  و توجه داشته باشیم  ستم پیشگان زیادی درطول تاریخ بوده اند که جز لعن و نفرین چیزی برای آنان باقی نمانده و ریشه شان خشکیده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره کرد و آن را برای مردم کشورمان و کسانی که خود را کاندیدا کرده اند آزمون و درس عبرت دانست.

وی تصریح کرد: برخی افراد که تا دیروز شعار خدمت می دادند و امروز شعار دیگری می‌دهند از راه امام  راحل و رهبری معظم فاصله گرفته اند برای همه درس است که در تاریخ نمونه های مشابهی بوده اند.

جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر