کد خبر: 1077966 A

سخنگوی شورای شهر تهران:

سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به عدم اجرای مصوبات واجد اهمیت شورای شهر از سوی شهردار تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا در جریان دویست و نود و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: در شهرداری تهران مجموعه‌ای از مصوبات شورا که دارای الزام بوده و برای کمیسیون ها، کمیته‌ها و اعضای شورا واجد اهمیت بود و با اولویت ویژه پیگیری می‌شد همچنان روی زمین مانده است. 

او ادامه داد:‌ برای نمونه فرایند صدور پروانه ساختمان است که از نظر کمیسیون این فرآیند پر مشکل بود و باید اصلاح و در شورا تصویب می‌شد که همچنان به شورای شهر نیامده است. نباید کار سرمایه گذار که در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارد، در مرحله دریافت مجوز معطل بماند. 

اعطا گفت: این موضوع یکی از مصداق‌های موانع تولید است که باید رفع شود. 

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه پیگیری و سرانجام رساندن این موضوعات در برنامه شهرداری نیست، افزود: لیستی از مصوبات داریم که مقرر شده بود، شهرداری با زمانبندی لایحه ارسال کند و این مصوبات در سامانه جامع مصوبات نیز قابل مشاهده است. 

اعطا ادامه داد:‌ افرادی که در شهرداری، رسانه‌ها و ان جی او‌ها قصد پیگیری دارند، می‌توانند از طریق سامانه جامع مصوبات پیگیری کنند که نمایندگان آنان در شورای شهر نسبت به چه مواردی توجه و حساسیت داشتند و کدام موارد در دستگاه اجرایی شهرداری، مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت. 

اعطا از هیات رییسه شورا خواست که در ماه‌های پایانی شورا، تدبیری اتخاذ شود که بخشی از مصوبات روی زمین مانده شورای شهر به نتیجه برسد.

زمین شورای شهر شورای شهر تهران شهردار تهران شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر