کد خبر: 1076337 A

سخنگوی ستاد ملی کرونا:

سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: به امید خدا محموله‌ی جدید واکسن کرونا هم فردا صبح وارد می‌شود و عزیزانی که ۸۰ سال دارند و هنوز واکسن نزدند، نگران نباشند، چون همه واکسینه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «علیرضا رئیسی» سخنگوی ستاد ملی کرونا با اشاره به وضعیت رو به نزول شیوع کرونا در کشور بیان کرد: تعداد شهرهای قرمز به سه عدد رسیده که از این بابت ما از رعایت‌ها و مراقبت‌های مردم قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی‌ که داشتیم، مردم رعایت خوبی را انجام دادند و نسبت به سال قبل با کاهش ۱۶ درصدی ترددها رو به رو بودیم.  

رئیسی افزود: بحث بعدی در رابطه با واکسن است که خوشبختانه فاز اول که کادر درمان است تمام شد و برای افراد بالای ۸۰ سال نیز واکسیناسیون انجام شد و از امروز  هم برای ۷۵ ساله‌ها شروع می‌شود.

وی گفت: به امید خدا محموله‌ی جدید واکسن کرونا هم فردا صبح وارد می‌شود و عزیزانی که ۸۰ سال دارند و هنوز واکسن نزدند، نگران نباشند چون همه واکسینه می‌شوند، ما اسامی را داریم، تماس می‌گیریم یا پیامک می‌زنیم و در واقع سهمیه واکسن کسی نمی‌سوزد. 

رئیسی افزود: فعلا افراد بالای ۷۵ سال نیازی به ثبت نام برای واکسن ندارند و همکاران من در شبکه بهداشت اطلاعات‌شان را دارند و با آنان تماس می‌گیرند یا پیامک می زنند.

وی گفت: افراد بالای ۸۰ سال جامانده می توانند با مراجعه به سامانه  salamat.gov.ir  ثبت نام کنند و بعد از ۴۸ ساعت با آنان تماس گرفته می‌شود و تاکید می‌کنم مطمئن باشند سهمیه هیچ فردی برای واکسن از بین نمی‌رود.

رئیسی با انتقاد از افرادی که قوانین قرنطینه را نقض می‌کنند، افزود: برای افرادی که قرنطینه را نقض می‌کنند جرائم سختی در نظر گرفته می‌شود چون این افراد عامل پر خطری هستند.

وی ادامه داد: خوشبختانه روند کلی شیوع کرونا در کشور نزولی است، اما برخی استان‌ها نیاز به مراقبت بیشتر دارند و امروز هم پایان ثبت نام ریاست جمهوری است و از همه کاندیدا و طرف‌داران آنها درخواست داریم تا مراقبت‌هاب بهداشتی را انجام دهند.

رئیسی گفت: ضمن آرزوی انتخابات پر شور، از عزیزان می‌خواهیم تا به به شکلی رعایت کنند که خطری به وجود نیاید چون همه می‌دانیم تجمع کنترل نشده باعث شیوع ویروس می‌شود و باید از تجمعات بزرگ جلوگیری شود تا مبادا این پایداری نسبی که در کشور به وجود آمده به هم بخورد و دوباره درگیر شویم.

وی افزود: ما در روزهای آینده خبرهای خوبی درباره واکسیناسیون داریم، اما توجه داشته باشید که کشور هندوستان همچنان درگیر شیوع بالای کرونا و میزان بالای مرگ و میر است و همچنان این کشور بسیار دردسر دارد و گرفتار شده است.

او در پایان گفت: باید بیشتر هوشیار باشیم و پروتکل‌ها را رعایت کنیم، مواردی که از ویروس هندی در کشور گزارش شده تحت کنترل است اما استان‌های جنوبی و شرقی باید به شدت مراقب باشند البته با اقدامات خوب و به موقع تا حدودی توانستند، میزان شیوع را کنترل کنند.

ویروس کرونا علی رضا رییسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر