کد خبر: 1076270 A

پیش‌‌بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی افزایش غلظت آلاینده‌ ازن و کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پایتخت در ساعات بعد از ظهر است.

به گزارش ایلنا، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت، میانگین غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد ۶۱ قرار دارد و کیفیت هوا قابل قبول است. این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته نیز بر روی عدد ۶۵ قرار داشت و کیفیت هوا قابل قبول گزارش شد. 

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط ناپایدار جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته خواهد بود. وزش باد در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، بااین حال با توجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، در پاره‌ای از مناطق افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه انتظار می‌رود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده‌ی قابل‌قبول قرار بگیرد. 

کاهش تدریجی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی، سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد. افزایش نسبی تندی باد در ساعات بعدازظهر تاحدودی پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می‌تواند در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا گردد. با حاکمیت جو نسبتاً آرام تا اواخر وقت یکشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کیفیت هوا ازن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر