کد خبر: 1074660 A

رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران گفت: متاسفانه جز در موارد معدودی نهادهای قانونی در پیگیری مسائل و موارد تخلفاتی که در گزارش‌های حسابرسی است تعلل‌های جدی داشتند. از جمله شهرداری در پیگیری تخلفات گزارش حسابرسی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در سال مالی ۹۳ هنوز هیچ گزارشی به شورا نداده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «مجید فراهانی» رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دویست و نود و سومین جلسه شورای شهر تهران گفت: براساس دو بند قانونی مرتبا گزارش‌های حسابرسی را در صحن شورا قرائت می‌کنیم و براساس همین دو بند شورای شهر تهران بعد از گرفتن گزارش از حسابرسان منتخب موظف است تا آن‌ها را برای رسیدگی به نهادهای قانونی ارسال کند و اگر تخلفاتی در آن باشد پیگیری شود. 

او ادامه داد: متاسفانه جز در معدودی موارد نهادهای قانونی در پیگیری مسائل و موارد تخلفاتی که در گزارش‌های حسابرسی است، تعلل‌های جدی داشتند. از جمله شهرداری در پیگیری تخلفات گزارش حسابرسی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در سال مالی ۹۳ هنوز هیچ گزارشی به شورا درخصوص پیگیری این تخلفات ارائه نکرده است. لذا تذکر بنده ناظر بر ضرورت پیگیری تکالیفی است که براساس قانون بر عهده شهرداری است و متاسفانه تاکنون در این زمینه تعلل شده است. 

فراهانی افزود: رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم‌ترین انتظار اعضا شورا از شهردار و مدیران شهرداری تهران است تا با رعایت و اجرای دقیق و به موقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم شود. 

او ادامه داد: بر همین اساس و به منظور تاکید بر اجرای دقیق و به موقع تکالیف قانونی به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره لزوم «اجرای جزء ۱۲ و ۱۳ بند الف مصوبه گزارش حسابرسی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۳» تذکر می‌دهم. 

فراهانی تاکید کرد: شورای اسلامی شهر تهران در اجرای بند ج ماده ۴۴ آیین نامه مالی شهرداری‌ها و بند ۳۰ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور گزارش حسابرسی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۳ را در ۲۴۱ جلسه علنی خود بررسی و تصویب کرد. بر اساس این مصوبه شهرداری تهران موظف شده بود با عنایت به‌عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۳ از سوی مدیران وقت سازمان که سبب ایجاد بدهی مالیاتی برای سازمان شده است و تخلف مدیران وقت از اجرای تبصره دوم ماده ۱۱۹ قانون مالیات‌های مستقیم، پرونده متخلفین را به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری شهرداری تهران ارسال کرده تا برابر مقررات با ایشان برخورد شود، لازم است گزارش نتیجه اقدامات به شورای اسلامی شهر تهران ارائه گردد. 

او گفت: نسبت به معرفی مدیران وقت سازمان که در انجام وظایف قانونی تعلل و یا اقدام غیر قانونی مرتکب شده‌اند به دستگاه قضایی اقدام شود. 

فراهانی با بیان اینکه متاسفانه تا کنون شاهد اقدام برای اجراء این تکالیف از سوی شهرداری تهران نبوده‌ایم گفت: شایسته است اقدام لازم از سوی شهرداری در اسرع وقت صورت گیرد چرا که شهروندان تهرانی از مدیریت شهری انتظار رسیدگی بدون اغماض به تخلفات در شهرداری تهران را دارند. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: لازم است در پاسخ به مطالبه شهروندان، شهردار تهران برای اجرای تکالیف مقرر در مصوبات گزارشات حسابرسی در اسرع وقت اقدام لازم را به عمل آورند.

مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر