کد خبر: 1073879 A

گزارش حسابرسی سال ۹۴ سازمان املاک شهرداری تهران در صحن شورا به تصویب رسید و شورا و شهرداری موظف به پیگیری قضایی تخلفات شدند.

به گزارش ایلنا، در دویست و نودو دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ادامه بررسی گزارش حسابرسی سال ۹۴ سازمان املاک شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت. در همین راستا مجید فراهانی رئیس کمیته ارزیابی بودجه شورای شهر تهران گزارش این کمیته در مورد این دستور را قرائت کرد.

وی در ارائه این گزارش گفت: بر اساس این گزارش در حسابرسی سال ۹۴ سازمان املاک، موارد متعددی انحراف شامل عدم رعایت شفایت در صورت مالی، بحث های مالیاتی و عدم رعایت پایبندی به اساسنامه مصوب شورا وجود دارد. همچنین موارد متعددی مثل وضعیت مبهم اسناد مالکیت ساختمان‌های سازمان وجود دارد.وضعیت مالیاتی سازمان املاک و مستغلات مشکلات جدی برای سازمان ایجاد کرده است. آخرین وضعیت مانده بدهی مالیانی و دلایل عدم ثبت سامانه مالیات بر ارزش افزوده و تکمیل اظهارنامه مالیاتی علی رغم وجود نیروهای بسیار در سازمان  مورد اهمال کاری  قرار گرفته است. همچنین عدم ارائه آمار تهاترهای صورت گرفته در قبال مطالبات بستانکاران نیز محل سوال است. یکی از مهمترین کارهایی که سازمان املاک انجام می داده بحث تهاتر بوده که در ازای مطالبات بستانکاران املاک داده می شد اما آمار تعداد تهاترهای صورت گرفته در ازای مطالبات در سال ۹۴ در اختیار حسابرس منتخب شورا قرار نگرفته است.

در ادامه این جلسه رضایی حسابرس نماینده شورا گفت: نظر مشروط یکی از چهار نوع اظهار نظر استاندارد گزارش حسابرسی است که مبتنی بر موارد و مسائلی که در سطح اهمیت بالایی قرار دارند و به عنوان بندهای گزارش می آیند و گزارش مشروط اعلام می شود. گزارش مشروط مفهوم اش گزارش مقبول نیست. مشروط و مقبول مفهوم جداگانه دارد.

فراهانی در تکمیل توضحات رضایی گفت: گزارش مطلوب ناظر بر استانداردهای شکلی گزارش حسابرسی است و گزارش مشروط بر اساس مواد محتوایی که مشکلات قانونی دارد و مشروط است. موارد متعددی در گزارش وجود دارد که به لحاظ قانونی مشکل محتوایی دارد اما از نظر استاندارد نحوه ثبت و فرایند نقدی به شکل مطلوب است.

 این گزارش با ۱۷ رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

 

انتهای پیام/
بودجه شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر