کد خبر: 1072020 A

مدیر کل زندان‌های استان تهران خبر داد:

مدیر کل زندان‌های استان تهران اعلام کرد: تعداد زندانیانی که با کمک های نیکوکاران در سال گذشته آزاد شده اند، نسبت به سال ۹۸ بیش از ۵۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا،‌ سیدحشمت‌اله حیات الغیب اظهار داشت: در اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه و تأکیدات ریاست سازمان زندان ها، مراجع قضایی و مددکاران زندان ها تلاش مضاعفی به عمل آورده اند تا حد امکان، مددجویان نیازمند از بیشترین ارفاقات قانونی بهره مند شوند و همزمان نیکوکاران نیز بیش از گذشته به میدان بخشش و ایثار آمده اند تا با پرداخت بدهی این افراد، هم ثواب کار خیر آزادی گرفتاری را کسب نمایند هم شکات به حق قانونی خود برسند.

مدیر کل زندان های استان تهران خاطر نشان نمود: در سال گذشته تعداد ۶۳۴ نفر از زندانیان بدهکار با کمک های نیکوکاران استان تهران و تلاش مرکز مراقبت بعد از خروج آزاد شدند و این آمار رشد ۵۱ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸ را نشان می دهد.

او همچنین گفت: بدهی ۶۳۴ نفر زندانی آزاد شده توسط نیکوکاران همکار با مرکز مراقبت بعد از خروج، بالغ بر ۱۴۹ میلیارد و ۹۱۳ میلیون  ریال بوده که با پرداخت بدهی و جلب رضایت شکات آزاد و نزد خانواده هایشان بازگشته اند تا با کمک مددکاران این مرکز و بهره گیری از آموزش های شغلی و کسب مهارت های ورود به بازار کار طی مدت تحمل حبس، راه صحیح زندگی و کسب نان حلال را در پیش گیرند.

مقام عالی زندان های استان تهران تأکید کرد: در سال های اخیر به خاطر تحریم ها و وضعیت اقتصادی کشورمان، عده ای ناخواسته به زندان کشیده شده اند و خانواده های زیادی چشم به راه و منتظر عزیزان شان هستند و متأسفانه در روزهای پایانی سال ۹۸ نیز  جهان و کشورمان دچار مشکل کرونا و عواقب اقتصادی ناشی از آن شده و در این شرایط کمک به نیازمندان ارزش بیشتری دارد.

حیات الغیب ادامه داد: با زندانی شدن سرپرست خانوار بسیاری از خانواده ها دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی ویژه شده، به طوری که گاه در تامین نیازهای اولیه و مایحتاج خود دچار مشکل می گردند و با دستور ریاست سازمان زندان ها، علاوه بر کمک های معیشتی مستمر به خانواده های زندانیان نیازمند، هر هفته با سرکشی مدیران و مددکاران به منازل آنان سعی می شود مشکلات آنان حل گردیده، در برخی موارد با حضور نماینده دادستان در امور زندان ها، دستور قضایی مرخصی یا عفو مشروط نیز به زندانی صادر می گردد تا سریعتر به کانون خانواده بازگردد.

وی در پایان گفت: مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران و نیز واحدهای مددکاری زندان ها در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان، آماده دریافت کمک های مردم نیکوکار و پرداخت بدهی زندانیان نیازمند بدهکار است.

شایان ذکر است: مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران به نشانی انتهای بلوار آیت اله کاشانی- شهرزیبا- جنب کانون اصلاح و تربیت- مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران و تلفن های ۴۴۳۳۰۰۰۶،  ۴۴۳۳۰۰۰۷ و ۴۴۳۱۲۱۳۲ الی ۳۶ آماده پاسخگویی به نیکوکاران و نیز مددجویان می باشد.

مدیر کل زندان‌های استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر