کد خبر: 1071324 A

میانگین غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد ۵۴ قرار دارد و کیفیت هوای تهران قابل قبول است.

به گزارش ایلنا، بنابراعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد ۵۴ قرار دارد و کیفیت هوای تهران قابل قبول است. این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته نیز بر روی عدد ۶۱ قرار داشت و کیفیت هوا قابل قبول گزارش شده بود. 

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است. با تداوم وزش باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود. 

صبح روز سه‌شنبه (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی طی ساعات گذشته و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل است. با رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز و افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. این شرایط جوی همراه با احتمال رگبار پراکنده تا ساعات پایانی سه‌شنبه ادامه داشته و بنابراین برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

 

تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر