کد خبر: 1070514 A

در آستانه فرارسیدن دوازده اردیبهشت‌ماه، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با صدور پیامی، هفته معلم را به فرهنگیان بویژه معلمان حوزه آموزش و پرورش استثنایی تبریک گفت.

به گزارش ایلنا،  سید جواد حسینی، در آستانه فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت‌ماه؛ آغاز هفته معلم، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و «روز معلم»، با صدور پیامی این روز را تبریک گفت. متن پیام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام آفریدگاری که «قلم» را آفرید و به انسان نوشتن آموخت و او را به زیور «اندیشه» آراست.

«معلّم» اساسی‌ترین عنصر و تأثیرگذارترین مؤلفه نظام تعلیم و تربیت و به یادگارماندنی‌ترین واژه‌ای است که در طول تاریخ بشریت، با نقش مؤثّر خود توانسته است رسالت خطیر «هدایت»، «تفکر کردن» و «اندیشه ورزی» نسل‌های بشری را بر دوش کشیده و در اعصار و قرون متمادی، بر تارک تعلیم وتربیت جوامع گوناگون بدرخشد.

بی‌تردید توجه به معلم، توجه به تحول در آموزش و پرورش است چرا که محور تحول آن معلم است. معلمی به عنوان خدمتی معنوی، با رشد فرهنگ جامعه قرین گشته و در مسیر بیداری و آگاهی انسان‌ها است. بنابراین باید نگرش و باور نسبت به معلم و جامعه معلمی به ویژه معلمان عزیز استثنایی اصلاح شود و درک درستی از نقش و مسئولیت خطیر ایشان به عنوان معماران آینده جامعه انسانی بدست آید.

ایران اسلامی امروز به خود می‌بالد که بهره‌مند از وجود معلمان فرهیخته‌ای است که دست همت از آستین فکرت برون آورده‌اند و خردمندانه با توانمندسازی کودکان و نوجوانان، طرحی نو در تعالی و پیشرفت میهن عزیزمان در انداخته‌اند و اینک در شرایطی که شیوع ویروس منحوس کرونا در سال اخیر تعطیلی اضطراری مدارس را موجب شده است، ولی جریان آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه بدون وقفه و لحظه‌ای تعطیلی ادامه داشته است و بر همگان ثابت کرد که معلمان دلسوز، متعهد و مسئولیت‌پذیر عرصه تعلیم و تربیت استثنایی کشور با خلاقیت و ایثارگری بی‌وقفه، همچون گذشته با وجود محدودیت‌ها و تنگناهای بسیار، همچنان بر حفظ ارزش و جایگاه خود در جامعه، پای بند بوده و با سلاح ایمان و ایثار، در صحنه‌های جهاد علمی، حضور یافته و جریان آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه را حیاتی دوباره بخشیدند.

اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز شهادت معلم فرزانه، علامه شهید مرتضی مطهری، که امسال مقارن با حلول ماه مبارک رمضان شده، زیبنده‌ترین و صمیمانه‌ترین سپاس‌ها را به شما فرزانگان عاشقی که شمع وجود گرانقدر خویش را در طبق اخلاص نهاده و نهال نو پای امروز را به امید فردایی شکوفاتر با عصاره‌ی جان آبیاری می‌نمایید، تقدیم می‌نمایم که صادقانه و خالصانه، با عشق، تعهد و اقدامات جهادی خود، در سال گذشته با وجود روبرو شدن نظام تعلیم و تربیت با بزرگترین چالش قرن یعنی همه گیری کووید۱۹ اگر چه مدارس از حضور مستمر دانش آموزان تعطیل شد، اما در تحقق شعار «آموزش تعطیل نیست»، شمع وجود خویش را به امید آینده‌ای روشن، فروزان‌تر از گذشته نگه داشتند و ایمان راسخ دارم به فضل الهی و درپرتوی توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهنمود‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حمایت و راهبری دولت و مقام عالی وزارت وتلاش همکارانم در سراسر کشور درسالی که مزین به نام «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی ها» است بیش از پیش شاهد رشد، تعالی و بالندگی آموزش و پرورش استثنایی کشورمان باشیم.

 

معاون وزیر معلم آموزش و پرورش استثنایی سازمان آموزش و پرورش استثنایی هفته معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر