کد خبر: 1070476 A

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل غذا و دارو:

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هیچ کدام از کشورها به تعهداتشان در قبال واردت واکسن کرونا به ایران درست عمل نکرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سید حیدر محمدی» مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در نشست خبری مجازی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در مورد چرایی عدم تعهد روسیه برای واردات واکسن کرونا بیان کرد: تا الان هیچ کشوری به تعهداتش درست عمل نکرده است، به طور مثال بهارات هند با ما قرارداد دومیلیون دز بسته بود، ولی ۳۷۵ هزار دز آن به دستمان نرسید و توقیف شد، همچنین طبق قرارداد، اسپوتنیک برای ما دو میلیون دز باید وارد می‌شد اما تا الان ۷۲۰ هزار دز آن را به ما داده اند.

وی ادامه داد: به هر حال هیچ کدام از کشورها تعهداتش درست عمل نکرده اند،حتی کوکس علیرغم ادعایی که داشت از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دز که باید در این ماه‌ها تحویل می‌داد، ۷۰۰ هزار دز به ما واکسن داده است، پس همه کشورها اشتباه کردند که تعهدات زیادی دادند و خود ما هم تا زمانی که واکسیناسیون مردم انجام نشود اجازه  صادرات نمی‌دهیم.

شربت آلرگارد مسمومیت‌زا نیست

«عبدالعظیم بهفر» سرپرست اداره کل امور فراورده‌های طبیعی و سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا در مورد شربت ضد کرونای آلرگارد که گفته می‌شود درون آن ماده تریاک وجود دارد و باعث مسمومیت بیماران کرونایی می شود، توضیح داد: این شربت یکی از فراورده‌هایی است که تایید لازم را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده و اجازه تولید به شکل محدود داشته و تولید را نیز انجام داده است.

وی ادامه داد: به طور کلی از هر امکاناتی برای درمان بیماری استفاده می‌کنیم تا این بیماری منحوس را شکست دهیم حال با واکسن یا دارو و ادعاهایی که در مورد مسمومیت می‌شود درست نیست چون مسمومیت زا نیست.

غذا و دارو مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر