کد خبر: 1069555 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در مجموع مشکلی در سطح عرضه روغن نداریم البته مهم ترین مسئله تامین روغن خام است که خوشبختانه شرکت بازرگانی دولتی روغن خام را تامین می‌کند و تا الان مشکلی در تامین روغن روغن خام وجود ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم بازار با اشاره به رصد عمومی شرایط بازار برای گروه کالایی مختلف اظهار داشت: چند کالا اهمیت زیادی دارد که به صورت مستمر پایش می‌شود تا اختلال در بازار ایجاد نشود از جمله کارهای مهم روغن می باشد که خوشبختانه توجه بسیاری به استان تهران شده و روغن به اندازه کافی وجود دارد.

وی ادامه داد: البته نوع خاص و برند خاصی ممکن است کمبود داشته باشیم اما در مجموع مشکلی در سطح عرضه روغن نداریم البته کارخانجات دغدغه های جدی دارند که باید توجه شود، مهم ترین مسئله تامین روغن خام است که خوشبختانه شرکت بازرگانی دولتی روغن خام را تامین می‌کند و تا الان مشکلی در تامین روغن روغن خام وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: البته ارز روغن خام با سختی تامین می‌شود و در ستاد تنظیم بازار مصوب شد که بخش عمده روغن خام که در گمرکات وجود دارد به شکل موقت تا سقف ۹۰ درصد که ذخیره شده وارد کارخانجات شود تا مشکلی وجود نداشته باشد و اگر قرار باشد کارخانجات وارد تامین روغن خام شوند نیاز به حمایت جدی دارند.

عسگری سپس گفت: هر شانه تخم‌مرغ ۳ هزار تومان زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود که این مسئله نگرانی ایجاد کرده چرا که افزایش و کاهش قیمت همواره نگرانی ایجاد می کند چراکه افزایش قیمت در راستای حمایت از مصرف کنندگان و کاهش قیمت در راستای حمایت از تولید کنندگان مورد توجه می باشد.

وی بیان کرد: در مورد مرغ بازار به ثبات رسیده ضمن اینکه واحدهای بسته بندی نیز وارد تولید شدند و سهمیه دریافت می‌کنند و بر اساس قیمت مصوب عرضه می‌کنند و تاکنون همراهی خوبی داشتند البته با آنها اتمام حجت کرده ایم چرا که در دوره‌های گذشته بیشترین آسیب را از واحدهای بسته بندی متحمل شدیم؛ تقاضای مرغ قطعه بندی شده در پادگان‌ها، بیمارستان ها، رستوران ها و غیر وجود دارد که نمی توان آنها را حذف کرد البته در مقطعی سهمیه آنها حذف شد تا بازار به ثبات برسد و آرامش در بازار ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران ادامه داد: مشکلی در افزایش قیمت جوجه یک روزه به وجود آمد که بخشی از آن ناشی از قاچاق بود که تدابیر خوبی در استان‌ها اندیشیده شده، ضمن اینکه واردات تخم مرغ نطفه دار نیز انجام می شود تا نیاز جوجه یک روزه تامین شود، همچنین افزایش جوجه‌ریزی نیز در استان تهران انجام شده چنانچه فروردین سال گذشته ۴۷۰ هزار و اکنون ۵۵۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شده و دورنمای مرغ هم خوب است.

عسگری با بیان اینکه ۴ هزار تن میوه برای تنظیم بازار شب عید خریداری شده که با قیمت‌های مصوب عرضه شد خاطرنشان کرد: بخشی از میوه شب عید باقی مانده است که سیب جذب شده و پرتقال باقی مانده که با توافق سازمان میادین روزی ۲ تا ۳ تن عرضه می‌شود.

وی با اعلام مخالفت با طرح ذخیره‌سازی میوه گفت: میوه تولید داخل است و در بازار عرضه می‌شود و در مقطعی که میوه توسط استان‌ها خریداری و در سردخانه ذخیره می‌شود شوک به بازار وارد می شود، از اینرو تنظیم بازار میوه با میوه داخل و ذخیره سازی جور در نمی‌آید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر