کد خبر: 1069492 A

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی با بیان اینکه تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۰۹ نفر دوز مرحله دوم را نیز دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، مصطفی سراج مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور درخصوص آخرین آمار و اطلاعات واکسیناسیون در مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی گفت: طبق جامعه هدف سازمان، بیش از ۷۱ هزار نفر در مراکز توانبخشی شبانه‌روزی سازمان اعم از افراد دارای معلولیت، افراد دارای اختلالات روانی و سالمندان مقیم هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد، اگر بخواهیم تعداد واکسنی را که برای گروه سالمندان نسبت به مرحله ۲۰ هزار واکسنی که در اختیار گرفت را در نظر بگیریم، ۸۰ درصد واکسیناسیون انجام شد اما اگر بخواهیم نسبت به کل سالمندان و پرسنل مراکز سالمندان در نظر بگیریم ۷۵ درصد و همچنین اگر نسبت به کل افراد مقیم اعم از گروه‌های افراد دارای معلولیت و سایر گروه‌ها در نظر بگیریم، ۲۲.۵ درصد واکسیناسیون انجام شد که نشان می‌دهد نسبت به برنامه زمان‌بندی که ستاد ملی مدیریت کرونا اعلام کرده، عقب هستیم. 

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: واکسیناسیون مراکز توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی در مرحله اول همزمان با کادر بهداشت و درمان و جانبازان در فاز اول قرار گرفته بودند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه واکسیناسیون فاز دوم در کشور شروع شده باید فاز اول تمام شود، لذا خواهش ما از دانشگاه علوم پزشکی این است که در اسرع وقت اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: البته چند روزی است که برخی از دانشگاه‌ها و مراکز بهداشت آمار مراکز معلولان را برای واکسیناسیون دریافت می‌کنند که امید است همه استان‌ها و همه مراکز بهداشت در سراسر کشور این آمار را دریافت کنند و این مرحله را در اولویت بگذارند.

انتهای پیام/
مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر