کد خبر: 1069373 A

با افتتاح قریب الوقوع چند ایستگاه جدید در خطوط ۳ ،۶ و ۷ مترو تهران، شمار ایستگاه های بهره برداری شده در این دوره مدیریت شهری از مرز 30 ایستگاه فراتر خواهد رفت. به این ترتیب می‌توان گفت در هر سال از این دوره، حداقل ۸ ایستگاه افتتاح شده است که این امر به لحاظ میانگین ایستگاه های ساخته شده در هر سال از یک دوره مدیریتی، رکورد ادوار فعالیت شرکت مترو به حساب می‌آید.

به گزارش ایلنا، از آبان‌ماه سال ۱۳۹۶ تا به امروز، غیر از ایستگاه‌های بهره برداری شده که شمار آنها تا شهریور ماه امسال حداقل به ۳۲ ایستگاه می‌رسد، ۴ پست برق به همراه ۱۲ ورودی جدید، ۵۶ سامانه تهویه هوا و حدود ۴۰ کیلومتر مسیر مترو نیز به امکانات این شبکه حمل و نقلی افزوده شده است. همچنین طرح های مربوط به توسعه خطوط 3، 4، 6 و ۷ نیز در حال پیگیری است که فعلاً آمار و ارقام آن در این مطلب منظور نشده است .

این امر در حالی صورت گرفته که ۱۳۳ دستگاه واگن هم به ناوگان حمل و نقلی مترو اضافه شده و اقدامات مهمی چون طراحی و تولید قطار ملی مترو نیز در همین دوره به ثمر نشسته است .

از طرفی پایانه اکباتان پس از سال‌ها انتظار، نیمه نخست امسال آماده بهره برداری خواهد شد. نکته مهم دیگر ،آغاز عملیات اجرایی خطوط جدید مترو تهران است ؛ در این راستا پس از تصویب آخرین نسخه طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران در بهمن ماه ۱۳۹۸، بزودی شاهد شروع رسمی عملیات عمرانی اولین ایستگاه از خط ۱۰ مترو در میدان دریاچه شهدای خلیج فارس خواهیم بود.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، این کارنامه عملکردی در شرایطی محقق شده است که کشور در 3 سال گذشته بدترین شرایط اقتصادی دهه‌های اخیر را تجربه کرده و از اسفندماه سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع بیماری کرونا و کاهش درآمدهای شهرداری، عملاً بحث تامین منابع مالی برای توسعه خطوط شبکه مترو پایتخت با چالش‌های اساسی مواجه بوده است.

 

برق راه آهن روابط عمومی و امور بین الملل مترو منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر