کد خبر: 1068773 A

جانشین مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۳۸۰ کیلوگرم موادمخدر تریاک توسط مرزبانان پایگاه دریابانی چابهارخبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "جواد رفیعی" در تشریح این خبر، گفت: با انجام اقدامات تخصصی اطلاعاتی مرزبانی استان، مشخص شد یک باند قاچاق موادمخدر قصد دارند مقادیر قابل توجهی مواد افیونی را از حوزه پاسگاه ساحلی تنگ چابهار وارد کشور کنند که با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرز آبی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

جانشین مرزبانی استان سیستان و بلوچستان افزود: دریابانان با تشکیل چند اکیپ گشت شناوری به محل اعزام شدند و مشاهده کردند سه فروند شناور در حال نزدیک شدن به ساحل و یک دستگاه خودروی تویوتا هایلوکس نیز در محل بوده و قصد انتقال محموله موادمخدر را دارد که بلافاصله فرمان ایست را صادر ولی قاچاقچیان توجهی نکرده و از داخل خودرو و شناورها به سمت آنها تیراندازی کردند.

وی تصریح کرد: پس از تیراندازی قاچاقچیان، مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب و با رعایت قانون بکارگیری سلاح، مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش ماموران، قاچاقچیان عرصه را برخود تنگ دیده و با استفاده از شناورها متواری شدند و خودروی تویوتا با تلاش مرزبانان توقیف شد.

سرهنگ رفیعی در ادامه با اشاره به اینکه شناسایی و دستگیری متهمان پرونده در دست اقدام است، افزود: دریابانان پایگاه دریابانی چابهار در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودرو تویوتا، مقدار ۳۸۰ کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین مرزبانی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مرزداران استان به صورت شبانه‌روزی در مناطق آبی و خشکی مرز حضور فعال و گسترده دارند و با هرگونه اعمال خلاف قانون، خصوصاً شرارت و قاچاق موادمخدر قاطعانه و هوشمندانه برخورد می‌کنند و اجازه ایجاد هیچ‌گونه ناامنی را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند.

جانشين مرزبانی استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر