کد خبر: 1068754 A

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از املاک معارض پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی خبر داد.

به گزارش ایلنا، صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: طی روزهای اخیر یک ملک ۲۰ هزار متر مربعی که از معارضات درشت دانه مسیر اصلی پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی به شمار می‌آمد، با همکاری شهرداری منطقه ۱۸ تملک و اجرای عملیات خاکبرداری در آن آغاز شد. 

وی ضمن اعلام پیشرفت ۶۵ درصدی عملیات اجرایی فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی، خاطرنشان ساخت عملیات اجرایی مسیر اصلی این پروژه بزرگراهی در تمام مقاطعی که با معارض مواجه نیست ادامه دارد و از جمله اقدامات در حال اجرا می‌توان به شمع‌گذاری دیواره‌ها در محدوده پل تقاطع خیابان میرزایی، عملیات خاکریزی در محدوده پل تقاطع خیابان شهید اصغری و نیز اجرای سنگریزی و خاکریزی نهایی در محدوده شرق محور ۴۵ متری کن اشاره کرد. 

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، احداث ۲ دستگاه پل در تقاطع بلوار بهار و یک دستگاه پل در محدوده خیابان باغ انگور به تازگی در دستور کار قرار گرفته است و هماهنگی‌های اولیه جهت تحویل زمین به پیمانکار در حال انجام است. 

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، گفتنی است فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی شامل مسیری ۳۷۰۰ متری حدفاصل بزرگراه آزادگان تا میدان جانبازان است و بهره برداری از آن علاوه بر تسهیل دسترسی‌های شرقی- غربی در پهنه جنوب غرب پایتخت، امکان حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه ۱۸ را فراهم خواهد کرد.

بزرگراه پایتخت زمین شهرداری تهران معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر